Žluté autobusy Student Agency od dubna 2016 končí

Nová podoba žlutých autobusů. Foto: archiv RegioJet
Nová podoba žlutých autobusů. Foto: archiv RegioJet

ČR - Skupina Student Agency v roce 2015 ve svých autobusech a vlacích přepravila více jak deset milionů lidí. Stejnojmennou značku pro autobusy přestane používat, zůstane jen pro agenturu. Nově se žluté autobusy budou jmenovat jako RegioJet.

Reklama

Autobusy Student Agency název přestanou používat, od 4. dubna 2016 ponesou název RegioJet. Toto jméno firma používá pro železniční dopravu. Název tedy pro oba typy veřejné dopravy sjednotí.

"Naším cílem je další růst, a to jak v České republice, tak zejména na mezinárodních trzích. Proto se chceme prezentovat jako jednotná středoevropská síť autobusových a vlakových spojů pod marketingovou značkou RegioJet," uvedl Aleš Ondrůj, mluvčí skupiny Student Agency. Pod stejnou značkou firmy provozuje dopravu na Slovensku.

Jednotný název RegioJet má vytvořit síť složenou z autobusů a vlaků. Podle Ondrůje mají autobusy a vlaky mít potenciál v následujících letech ročně přepravovat 15 až 20 milionů cestujících.

Avšak obě firmy - Student Agency provozující autobusy a RegioJet, který provozuje vlaky, mají zůstat oddělené.

Navíc značka Student Agency nezanikne. Nadále zůstane například prodej letenek či prodej pracovních a jazykových zahraničních pobytů.

Žluté autobusy jezdí například na lince z Chomutova do Prahy, z Mostu do Prahy či z Liberce do Prahy.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře