Žluté autobusy se přejmenují a získají konkurenci. Flixbus zkusí Liberec, pak i další města

Autobusy Flixbus. Foto: archiv Flixbus
Autobusy Flixbus. Foto: archiv Flixbus

ČR - Na české silnice a mezi velkými městy zamíří nový dopravce. Dravá německá firma s flotilou zelených autobusů Flixbus plánuje expanzi a z Prahy si chce udělat hlavní přestupový bod mezi západní a východní Evropou. Plánuje i jezdit do velkých měst v tuzemsku. Žluté autobusy získají silnou konkurenci.

Reklama

Na začátku listopadu 2015 Student Agency, která provozuje meziměstské autobusové linky na severu Čech na trasách z Prahy do Liberec a z Prahy do Mostu či Chomutova, oznámila, že se přejmenuje. Název přizpůsobí svým vlakům - autobusy budou nadále žluté, ale ponesou název jako RegioJet.

Pro cestující to ale nebude jediná změna. Německá autobusová firma Flixbus plánuje expanzi na českých silnicích.

V současnosti firma vypravuje už několik desítek spojů do Německa či Rakouska. Nově plánuje expanzi směrem na východ i na západ. Zároveň rozšíří i dopravu po Česku. Nabídne spoje z Prahy do Liberce, Hradce Králové či Českých Budějovic. V úvahách firmy je i Ostrava a Brno.

Pavel Steiner, šéf společnosti Umbrella, která je smluvnim partnerem německého Flixbusu, oznámil, že na jaře 2016 začnou porvozovat linky do Bruselu a Paříže, v létě pak spojení s Chorvatskem. Na řadu má přijít také Polsko, Ukrajina, Bělorusko, možná i Moskva.

Flixbus je německý start-up, který vznikl před dvěma lety. Akcionáři jsou například i společnosti Daimler, vyrábějící autobusy Mercedes-Benz a Setra, nebo investiční společnost General Atlantic.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře