Žloutenka v Ústí neutichá, šíří se i nadále

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTÍ N.L. - Letošní podzim se na Ústecku nese v duchu žloutenky. Stále přibývá případů, kdy se pacienti nakazí touto nemocí špinavých rukou.

Reklama

V posledních dnech se žloutenkou mělo údajně nakazit dalších devatenáct pacientů. Celkově je nakažených žloutenkou na Ústecku už přes 200 lidí.

Krajští hygienici reagují na tuto "zkázu" distribucí očkovacích vakcín do základních škol a pro žáky prvního stupně. A to v oblastech, kde se žloutenka vyskytuje, tedy na základních školách v Krásném Březně, Předlicích či Mojžíři.

Množství nakažených šokuje i odborníky. Nemoc postihuje občany bydlící v sociálně slabších lokalitách. Ředitelka krajské hygienické stanice pro MF Dnes dokonce uvedla, že hygienici a lékaři nečekali, že romská komunita na Ústecku, kde se nemoc rozšiřuje, je tak rozsáhlá.

Typickými příznaky onemocnění jsou únava, nevolnost, nechuť k jídlu nebo žloutnutí kůže. Podle odborníků nemoc postihuje často malé děti, i ty nejmenší. Výskyt nemoci tak hlásí rovněž v řadě ústeckých školách či školkách.

Žloutenkou se může nakazit kdokoli a kdekoli. Ke kontaktu s nemocí lze přijít v městské hromadné dopravě, v obchodech i na ulici. Do obliby se v poslední době tak dostávají tzv. dezinfekční gely, kterými se lidé snaží nemoci předejít.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře