Žloutenka v Ústí neutichá, šíří se i nadále

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTÍ N.L. - Letošní podzim se na Ústecku nese v duchu žloutenky. Stále přibývá případů, kdy se pacienti nakazí touto nemocí špinavých rukou.

Reklama

V posledních dnech se žloutenkou mělo údajně nakazit dalších devatenáct pacientů. Celkově je nakažených žloutenkou na Ústecku už přes 200 lidí.

Krajští hygienici reagují na tuto "zkázu" distribucí očkovacích vakcín do základních škol a pro žáky prvního stupně. A to v oblastech, kde se žloutenka vyskytuje, tedy na základních školách v Krásném Březně, Předlicích či Mojžíři.

Množství nakažených šokuje i odborníky. Nemoc postihuje občany bydlící v sociálně slabších lokalitách. Ředitelka krajské hygienické stanice pro MF Dnes dokonce uvedla, že hygienici a lékaři nečekali, že romská komunita na Ústecku, kde se nemoc rozšiřuje, je tak rozsáhlá.

Typickými příznaky onemocnění jsou únava, nevolnost, nechuť k jídlu nebo žloutnutí kůže. Podle odborníků nemoc postihuje často malé děti, i ty nejmenší. Výskyt nemoci tak hlásí rovněž v řadě ústeckých školách či školkách.

Žloutenkou se může nakazit kdokoli a kdekoli. Ke kontaktu s nemocí lze přijít v městské hromadné dopravě, v obchodech i na ulici. Do obliby se v poslední době tak dostávají tzv. dezinfekční gely, kterými se lidé snaží nemoci předejít.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře