Zákaz návštěv. Chřipková epidemie útočí, zdravotnická zařízení chrání pacienty

Nemocná žena, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nemocná žena, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Počty nemocných chřipkou se zvyšují, hovoří se o chřipkové epidemii. Nemocnice nebo domovy pro seniory přijala opatření a mnohá zařízení jsou uzavřena pro návštěvy.

Reklama

"Z důvodu chřipkové epidemie vyhlašujeme zákaz návštěv na vybraných odděleních Podřipské nemocnicie. Platí od středy 6.2.2019 do odvolání," oznámila například roudnická nemocnice.

Ta nedovolí vstup návštěvám na oddělení porodnice, JIP - chirurgie a interny či dětské oddělení.

Opatření se týká dalších nemocnice v Ústeckém a Libereckém kraji, například v Žatci.

Nemocnice vyhlásila zákaz návštěv u pacientů na všech lůžkových odděleních. Důvodem je zvýšený výskyt chřipky a respiračních onemocnění a snaha o prevenci šíření těchto nemocí.

Zakázané návštěvy u pacientů jsou také v pěti nemocnicích Krajské zdravotní, tedy v Chomutově, Mostě, Teplicích, Ústí nad Labem a Děčíně.

Opatření zavedla i nemocnice v Litoměřicích nebo nemocnice v Liberci a Turnově.

Od pátku (1.2.2019) platí dočasný zákaz návštěv na Jednotkách intenzivní péče, ARO, Porodnickém oddělení, Dětském oddělení, Oddělení dětské psychiatrie, v Centru následné péče a Komplexním onkologickém centru, dále pak na Oddělení následné péče a ARO Nemocnice v Turnově.

Ostatní oddělení nemocnice  mohou v rámci preventivních protiepidemických opatření zvážit další omezení návštěv.

Dle informací Krajské hygienické stanice LK došlo v posledním týdnu v Libereckém kraji k 36% nárůstu počtu nemocných s akutními respiračními infekcemi. Nejvyšší nemocnost byla hlášena v okrese Liberec, k největšímu nárůstu počtu nemocných došlo v okrese Česká Lípa.

Celková nemocnost tak přesáhla nemocnost celorepublikovou. Situace je považována za počínající lokální chřipkovou epidemii.

Nejhorší situace je na Plzeňsku, Liberecku nebo v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře