Z Ústí nad Labem do Litoměřic opět bude plout výletní loď

Labe u Střekova. Foto: archiv Labská plavebníLabe u Střekova. Foto: archiv Labská plavební

Ústecko, Litoměřicko - Z Ústí nad Labem opět popluje výletní loď do Litoměřic, a to každý den na pravidelné lince. Provozovat ji bude Labská plavební společnost, která má své lodě i na trase Děčín - Hřensko - Bad Schandau.

Reklama

"Po přerušení pravidelného provozu osobních lodí dojde s ohledem na mimořádnou náročnost s obnovením provozu k zahájení pravidelných plaveb od 1. července 2015," oznámila společnost na svém webu. "Důvodem je náročnost obnovy přístavišť v Ústí nad Labem a Litoměřicích a marketingová příprava spuštění celého projektu."

Oproti minulosti se jedná o jinou společnost, než provozovala loď Porta Bohemica. Labská paroplavební provozuje již několik let lodní dopravu na trase Děčín - Hřensko - Bad Schandau. Dále nabízí plavby do Drážďan, do Míšně, na zámek Pillnitz či do lázní Rathen.

Na trase Ústí nad Labem - Litoměřice je připraveno několik zastávek. Loď vyplouvá každý den v 9 hodin z centra Ústí nad Labem a zastavuje ve Vaňově (10h), Dolních Zálezlech (10.30h), ve velkých Žernosekách (11h), Píšťanech (11.30h) a Lovosicích (12h). Do Litoměřic dopluje ve 12.45 hodin.

Zpáteční cesta začíná v Litoměřicích ve 14.15 hodin. Pokračuje do Lovosic (15h), Píšťan (15.30h), Velkých Žernosek (15.45h), Dolních Zálezlech (16.15h), Vaňova (16.40h), Ústí nad Labem - centrum (17.30h).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře