Z Ústí nad Labem do Litoměřic opět bude plout výletní loď

Labe u Střekova. Foto: archiv Labská plavebníLabe u Střekova. Foto: archiv Labská plavební

Ústecko, Litoměřicko - Z Ústí nad Labem opět popluje výletní loď do Litoměřic, a to každý den na pravidelné lince. Provozovat ji bude Labská plavební společnost, která má své lodě i na trase Děčín - Hřensko - Bad Schandau.

Reklama

"Po přerušení pravidelného provozu osobních lodí dojde s ohledem na mimořádnou náročnost s obnovením provozu k zahájení pravidelných plaveb od 1. července 2015," oznámila společnost na svém webu. "Důvodem je náročnost obnovy přístavišť v Ústí nad Labem a Litoměřicích a marketingová příprava spuštění celého projektu."

Oproti minulosti se jedná o jinou společnost, než provozovala loď Porta Bohemica. Labská paroplavební provozuje již několik let lodní dopravu na trase Děčín - Hřensko - Bad Schandau. Dále nabízí plavby do Drážďan, do Míšně, na zámek Pillnitz či do lázní Rathen.

Na trase Ústí nad Labem - Litoměřice je připraveno několik zastávek. Loď vyplouvá každý den v 9 hodin z centra Ústí nad Labem a zastavuje ve Vaňově (10h), Dolních Zálezlech (10.30h), ve velkých Žernosekách (11h), Píšťanech (11.30h) a Lovosicích (12h). Do Litoměřic dopluje ve 12.45 hodin.

Zpáteční cesta začíná v Litoměřicích ve 14.15 hodin. Pokračuje do Lovosic (15h), Píšťan (15.30h), Velkých Žernosek (15.45h), Dolních Zálezlech (16.15h), Vaňova (16.40h), Ústí nad Labem - centrum (17.30h).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře