Z lomu ČSA začalo vyprošťování velkorypadla

Rypadlo, ilustrační foto. Foto: archiv ČT24Rypadlo, ilustrační foto. Foto: archiv ČT24

Most - V lomu ČSA začalo vyprošťování zapadlého rypadla. To provede strojírensko-metalurgická společnost Unex z Uničova.

Reklama

Šetření mimořádné události velkostroje KU 300 v lomu ČSA finišuje. Těžební společnost Severní energetická na základě odborných posudků a závěrů havarijní komise stanovila postup prací na likvidaci havárie.

Obvodní báňský úřad v Mostě v rámci šetření události přezkoumá opatření a dokumentaci, kterou těžební společnost provedla a předala než k havárii došlo. Nad celou akcí bude také provádět vrchní dozor.

„Při vyprošťování velkostroje musíme mít na mysli především dvě věci: Prioritu má bezpečnost lidí a také je potřeba minimalizovat škody, resp. nedopustit, aby při tak náročné operaci došlo k dalšímu poškození rypadla,“ řekl Oldřich Vojtek, specialista montáží UNEX a.s.

„Přesnou techniku vyproštění určíme až poté, co přesně zjistíme reálný stav stroje, vč. funkčnosti jednotlivých zařízení. Rádi bychom totiž využili např. hydraulický systém velkostroje k jeho alespoň částečnému nadzvednutí. Zcela jistě přijdou ke slovu také jeřáby a nejrůznější systémy protizávaží, ukotvení, podpěr a podobně. Čerpat budeme zcela jistě i ze zkušeností s podobnou havárií, ke které došlo v lomu ČSA v roce 1990. Část týmu, který se na vyproštění a opravě velkostroje podílel tehdy, máme k dispozici i dnes," uvedl Oldřich Vojtek.

ČTĚTE: V lomu na Mostecku se propadlo důlní rypadlo

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře