Z České Lípy do Jetřichovic vede nová turistická linka. Startují i ostatní spoje v Libereckém kraji

Vlak, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com
Vlak, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Nová turistická autobusová linka 469 jezdí na trase Česká Lípa - Jetřichovice v Českém Švýcarsku. V Libereckém kraji je obnoven provoz vlaků na železniční trati do Harrachova a zahájení provozu vybraných sezónních autobusových linek a spojů.

Reklama

Od soboty 16. května do konce září 2020 dvakrát denně  v sobotu a neděli jezdí turistická linka 469 z České Lípy do Jetřichovic.

Návštěva Českého Švýcarska tak bude pro občany a návštěvníky České Lípy a Novoborska dostupnější díky novému autobusovému spojení Česká Lípa – Sloup v Čechách - Nový Bor – Polevsko – Kamenický Šenov – Česká Kamenice – Jetřichovice.

Naopak vytížená oblast Jetřichovic tak nabídne turistům možnost poznat krásy západní části Lužických hor a okolí České Lípy. Na této lince se budou přepravovat i jízdní kola a tak jistě tuto linku využijí kromě pěších i cyklisté.

Destinační společnost Lužické a Žitavské hory, stejně jako České Švýcarsko o.p.s. vítají tuto novou linku, jelikož je v souladu s posláním obou destinačních agentur podporovat a rozvíjet udržitelný cestovní ruch v oblasti Lužických hor, potažmo národním parku.

Turistické linky na Liberecku zahajují

Postupné uvolňování koronavirových opatření v České republice se projevuje i na postupné obnově části provozu autobusových a vlakových linek v Libereckém kraji.

Minulý týden již byl posílen vlakový provoz na Frýdlantsko, který však řešil primárně cesty do zaměstnání v Liberci.

Prodlouženy jsou už i linky L1 do Harrachova na stav téměř odpovídající před koronavirovému provozu, kde na ně opět bude navazovat místní autobusová linka 943. Avšak vlaky nadále zde budou končit, protože Polsko zatím neumožňuje běžné cestování na své území.

Nadále nebudou v provozu vložené posilové vlaky mezi Tanvaldem a Libercem.

S mírným zpožděním také zahajují provoz oblíbené cyklobusy do Jizerských hor a na pomezí Krkonoš.

Linky 395 do Bedřichova, 650 na Smědavu a 795 na Jizerku nabídnou své služby o víkendech.

Je i posílení linky 270 z Liberce do Stráže pod Ralskem, která také nabídne přepravu jízdních kol.

Obnoven je z velké části provoz rychlíků z Prahy do Turnova a Tanvaldu nebo rychlíků z Kolína do Nového Boru a Rumburku.

Na přelomu května a června 2020 chce Liberecký kraj zprovoznit také sezónní linky do Českého ráje a Krkonoš. V době letních prázdnin by měly být v provozu již řádně plánované posilové autobusové i vlakové spoje, například Mácháč.

Všechny letošní plány na provoz turistické dopravy se však realizovat nepodaří. Složitá je situace při překračování hranic. Vhodné podmínky pro veřejnou dopravu zde nastanou až po uvolnění omezení na obou stranách.

SOUVISEJÍCÍ: Turistické linky v Ústeckém kraji jsou v provozu. Po Labi plují i lodě

V Dolním Poohří se rozbíhá turistická sezóna pro rok 2020

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře