Vydatné sněžení. Ve vyšších polohách hrozí závěje, varují meteorologové

Sníh na horách, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Sníh na horách, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČR - Meteorologové vydali výstrahu na riziko tvorby sněhových jazyků. Mají se ve středu 13. ledna 2016 tvořit v polohách nad 600 metrů. Na horách by mělo napadnout mezi pěti a 20 centimetry sněhu.

Reklama

„V důsledku kombinace trvalejšího sněžení a čerstvého nárazového větru očekáváme v horských oblastech ve středu zejména v polohách nad 600 metrů tvorbu sněhových jazyků, ojediněle na horách i sněhových závějí,” upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Až 40 centimetrů by mohlo v horských oblastech připadnout do čtvrtka.

Podle meteorologů by nejintenzivnější sněžení mělo být ve středu během dne, kdy na hřebenech Šumavy může spadnout více než 15 centimetrů sněhu za 12 hodin.

Varování před novou sněhovou pokrývkou platí pro pohraniční okresy v Jihočeském a Plzeňském kraji  ve středu od 6 do 18 hodin.

Výstraha před tvorbou sněhových sněhových jazyků je platná pro některé okresy ve všech regionech s výjimkou Prahy, Středočeského a Jihomoravského kraje. Upozornění se vztahuje pro polohy nad 600 metrů a je platná od středečního do čtvrtečního rána.

Od středečního rána bude také zesilovat vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech se může jednat až o rychlost 90 kilometrů v hodině.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře