Volejbalisté Dukly Liberec a Ústí nad Labem postoupili přímo do čtvrtfinále play off

Z volejbalového derby Ústí nad Labem - Liberec. Foto Archiv Severoceskydenik.cz
Z volejbalového derby Ústí nad Labem - Liberec. Foto Archiv Severoceskydenik.cz

Oba severočeské volejbalové týmy mužů se přímo probojovaly do čtvrtfinále extraligy. Dukla Liberec obsadila po základní části třetí místo a celek SKV Ústí nad Labem byl pátý, což je pro něj velkým úspěchem.

Reklama

 

Liberečtí patří do současné elitní trojky českého klubového volejbalu společně s VK Karlovarsko a Jihostrojem České Budějovice.
Už dlouho před koncem základní části měli hráči Dukly jistotu, že neskončí hůř než třetí, protože před čtvrtým místem si udržovali velký náskok.Základní část zakončil Liberec prohrou v Karlových Varech.

„Povedl se nám vstup do utkání. Dařilo se v útoku i v obraně. Domácí se ale postupně zvedli,“ uvažoval liberecký trenér Michal Nekola na svazovém webu. „Zápas se začal otáčet ve prospěch Karlovarska, což rozhodlo,“ dodal Nekola.

Kapitán Dukly Jan Štokr přijal třetí místo trochu s rozpaky. „Boj o první nebo druhou příčku byl otevřený, nakonec na nás zbyla jen třetí pozice. Základní část je tedy za námi a máme před sebou další cíle. Chceme uspět v Českém poháru, který se bude hrát v karlovarské hale. A pak samozřejmě přijde extraligové play off,“ mínil Štokr.

Spokojený trenér Vašina

Velká spokojenost panuje v Ústí nad Labem. Tým, který loni skončil na dně tabulky, se vyšvihl až na páté místo. Skvělé období tak zažívá na ústecké lavičce trenér Lubomír Vašina, který přišel loni v létě z Ostravy. Zatímco ve svém bývalém klubu pracoval sedm let s juniory a mládeží, je pro něj působení v mužské extralize novým impulsem.

„Máme obrovskou radost, jak jsme zvládli základní část soutěže. Elitní trojice je odskočená, ale o to víc si vážíme fakt, že jsme se dokázalůi pohybovat na příčkách hned za největšími favority,“ liboval si Vašina.

Vposledním kole základní části zdolalo Ústí nad Labem celek Black Volley Beskydy z Frýdku-Místku, které vede bývalý ústecký hráč a ještě loni jeho trenér Jakub Salon. „Ústí gratuluji k účasti ve čtvrtfinále,“ nechal se slyšet Salon, jehož nynější tým obsadil desáté místo.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře