VIDEO: Mladí Romové z TV Předlice získali cenu za neviditelné lavičky a přechody

Neviditelné lavičky v Předlicích. Foto: archiv TV Předlice/Gratias TibiNeviditelné lavičky v Předlicích. Foto: archiv TV Předlice/Gratias Tibi

Ústí n/L. - Ústí nad Labem má "neviditelného primátora" a ve čtvrti Předlice i "neviditelné lavičky". K tomu i "neviditelné přechody" pro chodce. Na zanedbanou část města upozornili mladí Romové v projektu TV Předlice. A získali cenu Gratias Tibi.

Reklama

Cena Gratias Tibi má představit široké veřejnosti zajímavé počiny mladých lidí a přispět tak ke změně jejich stereotypního mediálního obrazu jako rezignovaných jedinců, kteří nemají zájem o veřejné dění. Takto formuloval smysl nové ceny, jež byla poprvé udělena v pondělí (2.5.2014) v pražském kině Lucerna, její iniciátor a hlavní organizátor – společnost Člověk v tísni a její program Jeden svět na školách.

V kategorii ve věku žáků střední školy získali cenu mladí lidé z Ústí nad Labem, Předlic, kteří upozorňovali na "nevidetelné" lavičky a přechody, kterými město vybavilo Předlice.

Akce se zúčastnil Imrich Kardos a Pavel Kaleja. Tematické zaměření videa bylo Práce pro lokalitu a komunitu ve které žiji.

O co v projektu šlo? Předlice jsou vyloučenou sociální lokalitou v Ústí nad Labem. V rámci plánovacího workshopu v Klubu Mixer (nízkoprahové zařízení pro děti a mládež) mladí lidé z Předlic vymýšleli, co je v lokalitě trápí a co by chtěli změnit. Jednou z věcí byly neviditelné přechody.

"Naplánovali jsme, co s tím můžeme dělat a postupně kroky realizovali: Petice, natočení spotu v rámci naší založené televize TV Předlice, prezentace našeho cíle na koordinačních skupinách, na konferencích, účast na strategickém plánování města Ústí nad Labem, komunikace s politiky a zastupiteli města. Minulý rok jsme si založili vlastní televizi, kde reagujeme na problémy, které se nás týkají. Pravidelně natáčíme a budeme v tom pokračovat. Mladí lidé z Předlic se angažují a reagují na dění kolem sebe. Projekt zviditelnění přechodů je proto neodmyslitelně spjat s TV Předlice," uvádí koordinátoři projektu z Klubu Mixer.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře