VIDEO: Mladí Romové z TV Předlice získali cenu za neviditelné lavičky a přechody

Neviditelné lavičky v Předlicích. Foto: archiv TV Předlice/Gratias TibiNeviditelné lavičky v Předlicích. Foto: archiv TV Předlice/Gratias Tibi

Ústí n/L. - Ústí nad Labem má "neviditelného primátora" a ve čtvrti Předlice i "neviditelné lavičky". K tomu i "neviditelné přechody" pro chodce. Na zanedbanou část města upozornili mladí Romové v projektu TV Předlice. A získali cenu Gratias Tibi.

Reklama

Cena Gratias Tibi má představit široké veřejnosti zajímavé počiny mladých lidí a přispět tak ke změně jejich stereotypního mediálního obrazu jako rezignovaných jedinců, kteří nemají zájem o veřejné dění. Takto formuloval smysl nové ceny, jež byla poprvé udělena v pondělí (2.5.2014) v pražském kině Lucerna, její iniciátor a hlavní organizátor – společnost Člověk v tísni a její program Jeden svět na školách.

V kategorii ve věku žáků střední školy získali cenu mladí lidé z Ústí nad Labem, Předlic, kteří upozorňovali na "nevidetelné" lavičky a přechody, kterými město vybavilo Předlice.

Akce se zúčastnil Imrich Kardos a Pavel Kaleja. Tematické zaměření videa bylo Práce pro lokalitu a komunitu ve které žiji.

O co v projektu šlo? Předlice jsou vyloučenou sociální lokalitou v Ústí nad Labem. V rámci plánovacího workshopu v Klubu Mixer (nízkoprahové zařízení pro děti a mládež) mladí lidé z Předlic vymýšleli, co je v lokalitě trápí a co by chtěli změnit. Jednou z věcí byly neviditelné přechody.

"Naplánovali jsme, co s tím můžeme dělat a postupně kroky realizovali: Petice, natočení spotu v rámci naší založené televize TV Předlice, prezentace našeho cíle na koordinačních skupinách, na konferencích, účast na strategickém plánování města Ústí nad Labem, komunikace s politiky a zastupiteli města. Minulý rok jsme si založili vlastní televizi, kde reagujeme na problémy, které se nás týkají. Pravidelně natáčíme a budeme v tom pokračovat. Mladí lidé z Předlic se angažují a reagují na dění kolem sebe. Projekt zviditelnění přechodů je proto neodmyslitelně spjat s TV Předlice," uvádí koordinátoři projektu z Klubu Mixer.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře