Velké změny na křižovatce pod Větruší v Ústí. Na řidiče čekají i komplikace

Křižovatka pod Větruší v Ústí nad Labem. Foto: archiv Pixabay.com
Křižovatka pod Větruší v Ústí nad Labem. Foto: archiv Pixabay.com

ÚSTÍ NAD LABEM - Nejprve oprava vozovky od křižovatky pod Větruší v centru Ústí nad Labem až po čerpací stanici Hokal směr Vaňov. Později kompletní "předělávka" křižovatky tak, aby se nestávaly nehody.

Reklama

Je to hlavní tah ze směru od Lovosic na Děčín podél Labe. A zároveň přípojka na dálnici D8 směr Trmice.

Frekventovaná křižovatka pod Větruší navíc "přitahuje" nehody.

Podle webu Dopravní konference řešila dopravní policie od roku 2016 na křižovatce pod Větruší zhruba 130 dopravních nehod.

To by se mohlo změnit, pokud dojde ke změnám.

Na Děčín a centrum města se bude ze Žižkovy ulice zřejmě jezdit dvěma pruhy. Počítají s tím úpravy, které chystá krajský úřad. Vyplývá to z vyjádření vedoucího krajského odboru dopravy Jindřicha Fraňka.

"Velmi rychle se dá odbočit na Prahu a Lovosice, přitom ta poptávka tam už není taková. Většina dopravy míří ze Žižkovy ulice do města, nebo na Děčín a na střekovskou stranu. Proto chceme z toho pravého odbočovacího pruhu udělat i možnost odbočit i na Děčín, to znamená, že by se odbočovalo ve dvou pruzích,“ uvedl podle Českého rozhlasu Sever.

Podle Fraňka se má změnit i odbočování do křižovatky.

Avšak to je zatím v plánech.

Aktuálně silničáři připravují od června 2019 do poloviny prázdnin rekonstrukci a opravu vozovky od křižovatky pod Větruší po čerpací stanici Hokal. Provoz bude omezen pro nákladní auta.

Reklama

Hodnocení

2.69 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře