Velká dopravní omezení v Liberci, kvůli přestavbě křižovatky České Mládeže

V Liberci, v ulici České Mládeže, probíhá přestavba okruřní křižovatky. Foto: archiv Liberecký krajV Liberci, v ulici České Mládeže, probíhá přestavba okruřní křižovatky. Foto: archiv Liberecký kraj

Liberec - V březnu 2014 začnou velká dopravní omezení kvůli přestavbě okružní křižovatky v ulici České Mládeže v Liberci.

Reklama

Liberecký kraj, jako investor, zahájil již v loňském roce přestavbu křižovatky silnice I/35 a ul. České Mládeže -v rámci druhé etapy v Liberci financovanou z ROP Severovýchod.

V loňském roce byly realizovány přeložky inženýrských sítí, které byly postaveny za provozu.

„Cílem projektu je modernizace silničního úseku, který zkvalitní dopravní obslužnost regionu a zároveň zvýší bezpečnost provozu v této lokalitě,“ řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že hlavní stavební práce na okružní křižovatce a na rekonstrukci mostu, jsou naplánovány na letošní rok.

Termíny dopravních omezení

Postup výstavby okružní křižovatky na ul. České Mládeže a rekonstrukce mostu přes silnici I/35 a s tím související dopravní opatření, uzavírky komunikací a objízdné trasy pro dopravu  OK České Mládeže:

Od 17. 3. 2014 uzavřen chodník na mostě přes I/35 a krajní pruh vozovky pro montáž konstrukce lávky. Pěší provoz převeden na druhou stranu mostu.

Od 20. 3. 2014 do 15. 6. 2014 úplná uzavírka mostu přes silnici I/35,  zachovány dva dopravní pruhy ve směru od silnice I/35 nájezdovou rampou na ulici Č. Mládeže ve směru na Ještěd i zpět. Zahájena oprava mostu, frézování vozovky, přeložky kabelů.

Od 16. 6. 2014 do 31. 7. 2014 obnoven provoz na mostě přes I/35, uzavřena nájezdová rampa ze silnice I/35. Doprava bude vedena po již dokončené části OK Č. Mládeže směrem na Ještěd a zpět. V místě propojení na ulici Č. Mládeže u KSSLK bude v nezbytném případě veden provoz střídavě jedním pruhem se světelnou signalizací.

Po celou dobu provádění prací bude zajištěn příjezd k čerpací stanici  PHM a do areálu ČSAD.

Úpravy zahrnují i veškeré přeložky stávajících inženýrských sítí, přestavbu stávajícího parkoviště a vrátnice ČSAD, rekonstrukci chodníků a doplnění zeleně. Rekonstrukce mostu I/35.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře