Ve Štětí vznikla Iniciativa pro rozvoj Štětska

Cedule, město Štětí, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Cedule, město Štětí, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Pět ze šesti volebních uskupení štětského zastupitelstva je zastoupeno v nově vzniklé Iniciativě pro rozvoj Štětska. Jedním z klíčových cílů zapojených zastupitelů je vyřešit problém odstěhovávání mladých lidí z města Štětí.

Reklama

Nezvykle širokou shodu na rozvoji města našli zastupitelé z ODS, ANO, Sport Zdraví a prosperita, Štětsko spolu a KSČM.

„Diskutovali jsme dlouho nový územní plán, jehož příprava se táhne již více než 7 let a který bohužel vychází z principiálně špatného východiska – že se město nebude dále rozvíjet. Uvědomili jsme si, že máme odpovědnost to tak nenechat a zaměřit se naopak na rozvoj města,“ říká místostarosta Roman Smoleňák.

Nově vzniklá Iniciativa chce nabídnout alternativu k dlouhodobé politice ČSSD, která podle subjektů zapojených v iniciativě nepodporuje výstavbu nových bytovek a rodinných domů ve městě.

„Je to paradox, průmysl ve městě raketově expanduje, ale město se pomalu vylidňuje – odcházejí hlavně mladí. Bytový fond ve městě zastarává a výstavba nových moderních bytů se ještě ani nezačala připravovat. To je potřeba rychle změnit,“ říká Vladimír Frey, místostarosta Štětí.

K tématu bydlení doplňuje zastupitel Petr Bureš: „Zastavení přípravy výstavby domů a bytů ve Štětí, jsme dlouhodobě kritizovali. ČSSD tento problém roky odsouvala, teď však věříme, že nové vedení radnice otázku bydlení začne komplexně řešit.“

Již v roce 2019 přitom vznikl záměr vypracování nové rozvojové strategie Štětska, rozpad tehdejší koalice ČSSD, ANO a KSČM znamenal stopku pro tento druh aktivit.

To komentuje Michal Kurfirst, tehdejší místostarosta a současný předseda Výboru pro rozvoj města Štětí: „Příprava projektu nové rozvojové strategie Štětska byla velmi daleko, oslovili jsme tehdy velké okolní podniky a také města, která podobným procesem prošla. Inspiraci jsme našli například v projektu Nové Boleslavsko. Skoro dvouletá prodleva v realizaci nové strategie města není dobrou zprávou pro obyvatele tohoto města. Máme tedy hodně práce, ale vypadá to, že se dává dohromady aktivní parta lidí a to je velmi povzbuzující."

„Naším záměrem je nedělat politiku, ale pracovat na rozvoji města napříč politickým spektrem,“ dodává k iniciativě radní Zdeňka Rulíšková.

Iniciativa pro rozvoj Štětska je neformálním uskupením majoritní většiny volebních uskupení ze zastupitelstva Města Štětí se zájmem podílet se na dynamickém rozvoji města Štětí, zlepšování kvality života ve Štětí, včetně vytvoření podmínek pro bydlení pro mladé rodiny. K iniciativě se hlásí zastupitelé za ODS, ANO, Sport Zdraví a prosperita, Štětsko spolu a KSČM.

Výbor pro rozvoj města Štětí vznikl na přelomu února a března 2021. Posláním Výboru je iniciovat, provádět nebo koordinovat činnosti s cílem vytvoření kvalitního, atraktivního a perspektivního prostředí pro život, práci i zábavu a to i pro velmi náročné (mladé) lidi tak, aby na území města Štětí a jeho místních částí chtěli žít, pracovat, studovat a bavit se.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 22x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře