Varování před vichřicí. Nechoďte ven, zabezpečte věci, varují meteorologové

Vyvrácený strom, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Vyvrácený strom, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČESKO - Velmi silný vítr má v neděli (29.10.2017) zasáhnout celé území Česka, ten má také být předzvěstí prvního sněhu nadcházející zimy. Stupeň nebezpečí je podle výstražné zprávy ČHMÚ extrémní.

Reklama

Výstražná zpráva meteorologů uvádí, že vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti kolem 100 km/h, ojediněle až 125 km/h. Na horách pak bude řádit vichřice s nárazy až kolem 160 km/h, varovali meteorologové z ČHMÚ.

Podle meteorologů v polohách nad 600 m bude silný vítr doprovázet sněžení, při intenzivních sněhových přeháňkách (v bouřkách) může docházet k přechodnému snížení dohlednosti a tvorbě sněhové pokrývky. Na horách se postupně začnou místy vytvářet sněhové jazyky.

Hrozí materiální škody na velkém území, komplikace v dopravě, výpadky elektrického proudu, polomy v lesích i ohrožení životů, uvedli meteorologové.

Meteorologové lidem doporučují zajistit okna a dveře a odstranit nebo upevnit volně uložené předměty.

Lidé by neměli chodit ven, a když už se venku octnou, neměli by se zdržovat u starších budov, ze kterých mohou padat střešní tašky nebo plechy.

Nebezpečí hrozí také v lese a v blízkosti větších stromů. Vzhledem k očekávaným srážkám bude v podmáčeném terénu docházet k vyvracení stromů.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře