Vánoce budou teplé. Mrazy nemají být ani v lednu

Zima bez sněhu, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Zima bez sněhu, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČR - Mimořádně teplé Vánoce i první dva lednové týdny v roce 2016. Teplé počasí bude pokračovat, vyplývá z měsíčního výhledu zveřejněném Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ).

Reklama

"Noční teploty v některých dnech budou klesat pod bod mrazu, což je v lednu zcela běžné, avšak větší mrazy zatím nepředpokládáme. Srážkově očekáváme období jako celek průměrné až mírně podprůměrné. Průměrná teplota v období od 21. prosince do 17. ledna je přitom za 30 let měření 1,4 stupně Celsia," uvedl ČHMÚ.

Vánoční týden má být nejteplejší a nejsušší.

V neděli má být zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a v Čechách bude ojediněle i v nižších polohách polojasno. Noční teploty budou 5 až 1 °C, během dne 3 až 7 °C, při malé oblačnosti až 10 °C.

V pondělí se očekává zataženo nízkou oblačností, místy polojasno, zejména v Čechách. Během dne od západu bude přibývat frontální oblačnost místy s deštěm, později na hřebenech hor se objeví sněhové srážky. Teploměr v noci ukáže 4 až 0 °C, přes den 7 až 11 °C, na východě kolem 5 °C.

Od úterý do čtvrtka bude většinou zataženo, ojediněle polojasno a slabý déšť nebo mrholení. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 1 °C, denní mezi 5 až 10 °C.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře