V Ústí se protestovalo proti vystěhování lidí z ubytoven

Ubytovna, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ubytovna, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTÍ N.L. - Ve čtvrtek 14.6. protestovali v Ústí nad Labem na Kostelním náměstí před OC Forum lidé z ubytoven, kteří se z nich musejí vystěhovat.

Reklama

 

V centru Ústí protestovali Romové, kteří musí vyklidit ubytovny v ulicích Klíšská a Purkyňova. Dohromady tak o domov rázem přišlo zhruba 230 lidí. Na konci června 2018 se totiž uzavřou dvě ubytovny v těchto lokalitách.

Budovy vlastní společnost CPI. Podle mluvčí Michaely Winklerové, kterou citoval Český rozhlas Sever, firma zvažuje všechny možnosti. Avšak jisté je, že ubytovny  provozovat nechce a nebude. Obyvatelé z ubytoven tak hledají pomoc u města.

Problémem se zabývá jak centrální radnice, tak i ta střekovská. Do kauzy se vložila i organizace Člověk v tísni. Ta vyzvala město, aby připravilo krizový plán pro případ, že se zejména rodinám s dětmi nepodaří najít nové bydlení.

Mezitím občané z těchto ubytoven protestovali v centru krajského města. Vytasili například hesla: "Domov pro všechny" či "Ulice není řešení."

Nejednalo se ale o žádnou masovou demonstraci, jako spíše o shromáždění několika desítek lidí.

Ubytovny sice vlastní firma CPI, ubytování tam ale dosud provozovala podnikatelka, která se rozhodla s touto činností skončit.

SOUVISEJÍCÍ: V Ústí nad Labem skončí dvě ubytovny. Lidé většinou marně hledají náhradu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře