V Ústí nad Labem vznikne další zimní stadión. Postaví ho soukromá firma

Vizualizace Icerink v Ústí nad Labem. Foto: archiv Roman Vrtiška
Vizualizace Icerink v Ústí nad Labem. Foto: archiv Roman Vrtiška

ÚSTÍ NAD LABEM - Do dvou let by měla vedle stávajícího zimního stadionu na Bukově v Ústí nad Labem vyrůst nová ledová plocha. O její vybudování se postará společnost Padok Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun.

Reklama

Stavba vznikne na městském pozemku, který si firma bude dlouhodobě pronajímat od města.

Tento záměr podpořila většina zastupitelů již v květnu 2018, v září ho končící vedení města znovu "oprášilo" a ukázalo vizualizace projektu.

Důvodem pro výstavbu druh ledové plochy je přetíženost stávajícího velkého zimního stadiónu.

Hlavním partnerem konceptu výstavby stadionů Icerink je společnost Škoda Auto.

„Kladli jsme důraz nejen na to, aby se stavba odlišovala od průměrnosti jiných podobných projektů zvenčí, ale aby se návštěvníci i uvnitř cítili příjemně. Připravili jsme projekt, který pomůže oživit veřejný prostor. Mimořádně důležitá je pro nás kvalita a dlouhá životnost prvků uvnitř budovy,“ řekl spolumajitel studia a jeden z autorů projektu Roman Vrtiška.  

Projekt je financován kombinací různých zdrojů. Celkové náklady na vybudování Škoda Icerink v Ústí nad Labem se budou pohybovat okolo částky 100 milionů korun.

Z části přispěje investiční skupina Padok, z části pak drobní investoři, významná část projektu bude financována finanční institucí. Návratnost investice se odhaduje na dobu deseti let. K ekonomickému provozu mají přispět mimo jiné i úsporné technologie.

Projekt má financovat Raiffeisen – Leasing, stavbu má postavit Subterra.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře