V Ústeckém kraji odstartovala kotlíková dotace na výměnu kotlů

Komín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Komín, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ústecký kraj - Dotační program Finanční podpora na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace) byla schválena ústeckým krajským zastupitelstvem. Zájemci mohou začít vyplňovat žádosti o finanční příspěvek na nový nízkoemisní kotel. Žádosti o dotaci jsou spolu s dalšími dokumenty ke kotlíkové dotaci ke stažení na krajském webu. Kraj začne žádosti přijímat od 25. ledna 2016.

Reklama

Z dotace, kterou Ústecký kraj získal z Operačního programu Životní prostředí, je vyčleněno 156 310 680 Kč na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva a odvíjí se od počtu kotlů k výměně se zohledněním kvality ovzduší v Ústeckém kraji. Počet realizovaných dílčích projektů (výměna kotle na pevná paliva) musí být do konce roku 2018 (při vyhlášení krajských výzev do konce roku 2017) v Ústeckém kraji v minimálním počtu 1 080 výměn.

Administrací programu včetně provádění hodnocení žádostí o dotace je pověřen Odbor strategie, přípravy a realizace projektů Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Účelem dotačního programu je výměna stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje v rodinných domech určených k bydlení na území Ústeckého kraje, u kterých je vlastníkem fyzická osoba.

Důvodem podpory stanoveného účelu dotace je dosažení pozitivního přínosu a zlepšení kvality životního prostředí na území Ústeckého kraje snížením emisí znečišťujících látek z lokálních zdrojů vytápění.

Veškeré kroky jsou konzultovány a schvalovány Ministerstvem životního prostředí.

Dotační program na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace) bude zveřejněn po schválení Zastupitelstvem Ústeckého kraje po dobu 30 dní na úřední desce Ústeckého kraje a po uplynutí této doby běží počátek lhůty pro podání žádostí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře