V roudnickém brownfieldu vzniká unikátní potápěčské vybavení

Pohled na Karlovo náměstí v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.czPohled na Karlovo náměstí v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Záliba v potápění dovedla Aleše Prochásku a Lucii Šmejkalovou k tomu, že si v Česku, zemi bez moře, založili firmu vyvíjející vybavení pro potápěče. V roce 2012 se rozhodli koupit zchátralou budovu truhlárny v Roudnici nad Labem a přestavět ji na moderní sídlo vývoje a výroby specifických potápěčských pomůcek.

Reklama

S celkem šestimilionovou investicí do nového vysokotlakého kompresoru, sušičky vzduchu, tlakové komory a dalších potřebných strojů jim pomohla dotace z programu Potenciál ve výši 3,6 milionu korun.

„Pro vývojové aktivity firem nemusí nutně sloužit jen nové vědecko-výzkumné parky vznikající tak zvaně na zelené louce. Po celé republice chátrají stovky a tisíce objektů, kde se kdysi čile pracovalo a podnikalo a v budoucnosti by tomu tak mohlo být znovu,“ konstatuje ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. „Takové investice, které přinesou oživení zanedbanému místu a zároveň nabídnou podnikateli ideální prostředí pro rozvoj jeho aktivit, si rozhodně zaslouží podporu státu i Evropské unie,“ dodává.

Díky novému vybavení firma Divesoft s.r.o. vyvinula třeba systém pro potápění s uzavřeným okruhem, SOS soupravu pro potápěče pohybující se na volném moři nebo potápěčský počítač.

V současnosti firma pracuje na vývoji specifických pomůcek k jeskynnímu potápění, které na světovém trhu ještě nejsou. „Díky dotacím jsme mohli zaměstnat lidi z okolí a zachránili jsme krásnou budovu, kde rádi pracujeme,“ shrnuje spolumajitelka Lucie Šmejkalová. Své výrobky dodává Divesoft do celého světa – Austrálie, USA, Jižní Afriky či Bali, nejdůležitějším trhem je pro ni ale Evropa.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Roudnicko

Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení
Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč? Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč?
Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk? Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk?

VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice
Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny? Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny?
Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl


Komentáře