V roudnické porodnici se letos narodil historicky nejvyšší počet dětí

Porodnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv PNsPPorodnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv PNsP

ROUDNICE NAD LABEM - Rekordních 700 porodů těsně před koncem roku 2017 zaznamenali lékaři v roudnické porodnici. Jde o nejvyšší číslo za celou dobu fungování gynekologicko-porodnického oddělení.

Reklama

Celkově do dnešního dne přišlo na svět 704 miminek při 700 porodech. Holčiček se narodilo 347 a chlapců 357.

Letošní číslo je velkým vyznamenáním i pro nemocnici. Rodičkám děkuji za důvěru a všem na oddělení za obětavost a pracovitost, s jakou to na jedničku zvládli,“ uvedl Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

V listopadu uplynulo pět let od doby, kdy nemocnici hrozil zánik, porodnice byla dokonce na několik měsíců uzavřena. O to více mě samozřejmě těší, že se tímto potvrdila oprávněnost existence porodnice v roudnické nemocnici a navíc i správnost rozhodnutí investovat do rekonstrukce a také do kvalitního personálu porodnice a gynekologie."

V roce 2016 se v Roudnici nad Labem narodilo 535 dětí, (což znamenalo 40% nárůst oproti roku 2014) a navzdory 5 měsíčnímu omezenému provozu z důvodu celkové rekonstrukce oddělení to jen dokazuje, že roudnická porodnice je mezi budoucími rodičkami stále známější a vyhledávanější.

Rodičky nejčastěji přicházely z těchto okresů: Litoměřice, Mělník, Praha, Kladno, Praha východ, Ústí nad Labem, Česká Lípa, Praha západ, Děčín, Louny, Benešov a Teplice.

Nejtěžší miminko vážilo 4630g. Celkově se narodilo o 10 více chlapců.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.29 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?
Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista

Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8
Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu

Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný
Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou

Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery
Teplice posílil obránce Pavel Čmovš Teplice posílil obránce Pavel Čmovš
Miroslav Mach končí u hokejistů Slovanu Ústí nad Labem! Miroslav Mach končí u hokejistů Slovanu Ústí nad Labem!


Komentáře