V roudnické porodnici se letos narodil historicky nejvyšší počet dětí

Porodnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv PNsP
Porodnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv PNsP

ROUDNICE NAD LABEM - Rekordních 700 porodů těsně před koncem roku 2017 zaznamenali lékaři v roudnické porodnici. Jde o nejvyšší číslo za celou dobu fungování gynekologicko-porodnického oddělení.

Reklama

Celkově do dnešního dne přišlo na svět 704 miminek při 700 porodech. Holčiček se narodilo 347 a chlapců 357.

Letošní číslo je velkým vyznamenáním i pro nemocnici. Rodičkám děkuji za důvěru a všem na oddělení za obětavost a pracovitost, s jakou to na jedničku zvládli,“ uvedl Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

V listopadu uplynulo pět let od doby, kdy nemocnici hrozil zánik, porodnice byla dokonce na několik měsíců uzavřena. O to více mě samozřejmě těší, že se tímto potvrdila oprávněnost existence porodnice v roudnické nemocnici a navíc i správnost rozhodnutí investovat do rekonstrukce a také do kvalitního personálu porodnice a gynekologie."

V roce 2016 se v Roudnici nad Labem narodilo 535 dětí, (což znamenalo 40% nárůst oproti roku 2014) a navzdory 5 měsíčnímu omezenému provozu z důvodu celkové rekonstrukce oddělení to jen dokazuje, že roudnická porodnice je mezi budoucími rodičkami stále známější a vyhledávanější.

Rodičky nejčastěji přicházely z těchto okresů: Litoměřice, Mělník, Praha, Kladno, Praha východ, Ústí nad Labem, Česká Lípa, Praha západ, Děčín, Louny, Benešov a Teplice.

Nejtěžší miminko vážilo 4630g. Celkově se narodilo o 10 více chlapců.

 

Reklama

Hodnocení

4.29 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře