V Litoměřicích jsou zavřeny Jiráskovy sady. Prochází rekonstrukcí

Jiráskovy sady v Litoměřicích. Foto: archiv Nadace ProměnyJiráskovy sady v Litoměřicích. Foto: archiv Nadace Proměny

Litoměřice - Rozsáhlou revitalizací prochází Jiráskovy sady, velký park v centru města. Na jeho rekonstrukci například přispěla Nadace Proměny miliardáře Karla Komárka.

Reklama

Litoměřická radnice se rozhodla Jiráskovy sady pro veřejnost uzavřít. A to s odkazem na zachování bezpečnosti.

"Rozsah a charakter prací i použitá mechanizace neumožňuje, aby park zůstal alespoň částečně přístupný,“ vysvětlila pracovnice odboru životního prostředí městského úřadu Lenka Brožová.

Otevřena i nadále však zůstává kavárna Park Café, k níž je zajištěn přístup ze Žižkovy ulice.

Součástí obnovy parku budou úpravy dětských hřišť, vznikne studentský altán jako místo pro setkávání dospívající generace a počítá se s instalací vodních prvků. Vznikne pobytový trávník k sezení i „psí louka.“ Tvář parku doplní nové osvětlení a zajímavý mobiliář. Rekonstrukce parku by měla být dokončena na konci letošního roku.

K oživení parku by mohl přispět také informační systém inspirovaný návrhy studentů Atelieru grafického designu a vizuální komunikace z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Do projektu je přizvala Nadace Proměny, která obnovu Jiráskových sadů podporuje.

Autorem architektonického návrhu je Atelier zahradní a krajinářské architektury - Ing. Zdenek Sendler, vítěz architektonické soutěže Cena Nadace Proměny 2011. Nadační podpora včetně projektových prací bude činit až 25 miliónů korun.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Litoměřicko

V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka V Ústí jsem zažil nádherné období, říká Milan Buďa, trenér litoměřického béčka
Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové Hradozámecká noc 2017: Zámek Libochovice navštíví duchové
Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce Severočeská trať má být první, kde budou jezdit vlaky bez strojvůdce

Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří Letní romance v Libochovicích aneb výlety v Poohří
Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program Svatovavřinecká pouť 2017 v Libochovicích nabídne bohatý program
Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu Dítě spadlo do studny. Prý do ní lezlo kvůli mobilu


Komentáře