V Jirkově vznikne centrální parkoviště pro 73 aut

V Jirkově vznikne centrální parkoviště. Foto: Wikipedia.orgV Jirkově vznikne centrální parkoviště. Foto: Wikipedia.org

Jirkov - Odlehčit menším parkovištím na sídlišti je účelem letošní velké investiční akce za 5,5 milionu korun v Jirkově. V Mládežnické ulici totiž vyroste parkoviště pro 73 aut.

Reklama

„Stávající parkoviště v okolních ulicích mezi domy a podél silnice už není kam rozšiřovat. Proto je třeba řešit situaci vybudováním nového, centrálního,“ vysvětluje jirkovská místostarostka Dana Jurštaková.

Vybrán byl prostor mezi dvěma sídlištními bloky, nevyužívané prostranství pod domovem důchodců v Mládežnické ulici. Příjezd bude zatím jeden z ulice Krušnohorská na sídlišti Vinařická II. Pro obyvatele sídliště Na Borku, kteří také budou mít centrální parkoviště blízko, bude dostupné po chodníku a po schodišti.

I oni se ale dočkají příjezdu ze „své“ strany, jeho vybudování bude ale kvůli nutným přeložkám velmi náročné a nákladné (odhadem vyjde vybudování druhého příjezdu na dalších 4,5 milionů korun), proto na něj dojde později.

Součástí stavební akce jsou také přeložky sítí, odvodnění, veřejná zeleň a veřejné osvětlení. Pro pěší se opraví schodiště u přilehlého objektu, jehož součástí je i bezbariérový pojezd.

Parkoviště bude pod dohledem dvou kamer napojených na kamerový systém městské policie. Jirkov získá na výstavbu 85% dotaci z Evropské unie v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Jirkova – Prostor k životu.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře