Ústí opraví po povodni Zanádraží. Nájemce stále nemá

Zanádraží u ústeckého vlakového nádraží čeká na opravu i nájemce. Foto: archiv Usti-nl.czZanádraží u ústeckého vlakového nádraží čeká na opravu i nájemce. Foto: archiv Usti-nl.cz

Ústí n/L. - Objekt Zanádraží, který je součástí ústeckého hlavního vlakového nádraží se dočká opravy. Škody na stavbě vznikly po červnové opravě.

Reklama

Ústecký magistrát již vybral realizační firmu. Náklady ve váši zhruba 4,2 milionu korun zaplatí město z pojistky.

Ovšem Ústí nad Labem má větší problém. Komplex s obchody a podzemním parkovištěm stále nemá nájemce, byl přitom realizován z evropské dotace. Po dobu pěti let musí objekt sloužit svému účelu, pro který byly peníze přiděleny. To se ale neděje.

Městu tak hrozí, že bude muset vracet stovky milionů korun. Podle náměstka primátora Pavla Bočka (bezp.) město do Zánadraží znovu nainvestuje. Konkrétně chce dodělat obchodní jednotky, kde chybí podlahy či elektrické rozvody. I to je důvod, proč o obchody není ze stran nájemců zájem.

Ústecký magistrát má nový plán. Jenže zatím není rozhodnuto, zda město nabídne k pronájmu celý objekt, nebo ho bude pronajímat po částech.

V objektu by si radní podle Pavla Bočka představovali obchody uzpůsobeny cestovnímu ruchu nebojako zázemí pro cyklisty.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře