Ústečtí basketbalisté či volejbalisté dostanou peníze od kraje. Nejsou jediní

Mládežnický tým ústeckého basketbalu. Foto: archiv BK ÚstíMládežnický tým ústeckého basketbalu. Foto: archiv BK Ústí

Ústecký kraj - Ústečtí basketbalisté a volejbalisté se mohou těšit na peníze od Ústeckého kraje. Ten pomůže i hokejistům v Litvínově nebo Chomutově, dotaci dostanou i fotbalisté Teplic a basketbalisté v Děčíně. Peníze jdou na podporu mládežnických týmů.

Reklama

Krajští radní se rozhodli finančně podpořit mládežnické týmy masových sportů v Ústeckém kraji. Zda kraj uvolní z rozpočtu pro rok 2014 plánovaných 5 milionů korun, o tom nakonec rozhodnou krajští zastupitelé.

"Chceme podpořit mládežnické týmy, aby sporty, které v rámci Ústeckého kraje hrají nejvyšší soutěže, mohly fungovat i nadále a byla rozvíjena mládežnická základna," zdůvodnil dotační politiku do sportu hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

"Jedná se o olympijské kolektivní sporty a kluby mají zřizena sportovní centra mládeže. Pro jednotlivé sporty se přidělování finanční podpory vypočítává ze stanoveného vzorce," upřesnil hejtman. "Jsem rád, že kluby se vzájemně dohodly. Výše finančního příspěvku byla s vedením jednotlivých klubů konzultována."

A jaká je dotace? Dámský házenkářský klub Baník Most by měl od kraje zísat 384 615 korun, Asociace sportovních klubů Lovosice (HK ASA Město Lovosice) 384 615 korun. FK Teplice a.s. 769 233 korun, Basketbalový klub Ústí n. L., a.s.  384 615 korun, SK Volejbal Ústí nad Labem 384 615 korun, Basketbalový klub Děčín, o.s.  384 615 korun, Piráti Chomutov a.s. 1 153 846 korun. HC Litvínov, občanské sdružení 1 153 846 korun.

"Peníze jsou určeny pro mládež, pro provoz týmů," upřesnil hejtman Oldřich Bubeníček. "Počítáme s tím, že v rámci současného volebního období do roku 2016 každoročně budeme těmto klubům přiznávat dotaci."

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře