Ústecký kraj začíná zveřejňovat plán oprav silnic na webu

Zrekonstruovaná silnice, ilustračné foto. Foto: archiv Plzeňský krajZrekonstruovaná silnice, ilustračné foto. Foto: archiv Plzeňský kraj

Ústecký kraj - Lepší přehled o uzavírkách a zdrženích na silnicích. Řidiči nově najdou veškeré opravy silnic, jejímž vlastníkem je Ústecký kraj, na webových stránkách.

Reklama

Krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek teď chce stejný plán pravidelných oprav na každý rok tak, aby bylo zajištěno, že se opravy budou provádět pravidelně a systematicky. Nejen financováním oprav na příští roky by se mělo zabývat zastupitelstvo Ústeckého kraje. Jen v letošním roce jde na opravy silnic zhruba 761 milionů korun.

Plánované opravy budou dokončeny nejpozději na podzim. Projekty hrazené z Regionálního operačního programu musí být podle smlouvy dokončeny do 30. října 2015.

„Našim cílem je teď stanovit pravidelný plán oprav komunikací i na příští roky. Chceme se zasadit i o to, aby finance, které jsme letos poprvé získali ze Státního fondu dopravní infrastruktury, byly pravidelné. Rozhodli jsme se také v tomto roce investovat nejen do oprav povrchů, ale i do oprav mostků či propustí. To jsou opravy, které řidiči často nevidí, ale jsou nutné,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

V tuto chvíli je dokončována analýza stavu silnic III. třídy. Letošní opravy jsou zatím nejrozsáhlejší v historii krajů. „Řidiči budou v těchto měsících potkávat na silnicích více pracovníků, než tomu bylo v minulých letech. Opravy se budou dělat po polovinách tak, aby co nejméně omezovaly provoz na silnici,“ dodal vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk.

Právě pro lepší přehled najdou řidiči nově na webových stránkách Ústeckého kraje kompletní přehled plánovaných oprav i s rozpisem uzavírek. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje spolupracuje i s Ředitelstvím silnici a dálnic, aby uzavírky v jednotlivých oblastech příliš nezatěžovaly provoz.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře