Ústecký kraj začíná zveřejňovat plán oprav silnic na webu

Zrekonstruovaná silnice, ilustračné foto. Foto: archiv Plzeňský kraj
Zrekonstruovaná silnice, ilustračné foto. Foto: archiv Plzeňský kraj

Ústecký kraj - Lepší přehled o uzavírkách a zdrženích na silnicích. Řidiči nově najdou veškeré opravy silnic, jejímž vlastníkem je Ústecký kraj, na webových stránkách.

Reklama

Krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek teď chce stejný plán pravidelných oprav na každý rok tak, aby bylo zajištěno, že se opravy budou provádět pravidelně a systematicky. Nejen financováním oprav na příští roky by se mělo zabývat zastupitelstvo Ústeckého kraje. Jen v letošním roce jde na opravy silnic zhruba 761 milionů korun.

Plánované opravy budou dokončeny nejpozději na podzim. Projekty hrazené z Regionálního operačního programu musí být podle smlouvy dokončeny do 30. října 2015.

„Našim cílem je teď stanovit pravidelný plán oprav komunikací i na příští roky. Chceme se zasadit i o to, aby finance, které jsme letos poprvé získali ze Státního fondu dopravní infrastruktury, byly pravidelné. Rozhodli jsme se také v tomto roce investovat nejen do oprav povrchů, ale i do oprav mostků či propustí. To jsou opravy, které řidiči často nevidí, ale jsou nutné,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

V tuto chvíli je dokončována analýza stavu silnic III. třídy. Letošní opravy jsou zatím nejrozsáhlejší v historii krajů. „Řidiči budou v těchto měsících potkávat na silnicích více pracovníků, než tomu bylo v minulých letech. Opravy se budou dělat po polovinách tak, aby co nejméně omezovaly provoz na silnici,“ dodal vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk.

Právě pro lepší přehled najdou řidiči nově na webových stránkách Ústeckého kraje kompletní přehled plánovaných oprav i s rozpisem uzavírek. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje spolupracuje i s Ředitelstvím silnici a dálnic, aby uzavírky v jednotlivých oblastech příliš nezatěžovaly provoz.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře