Ústecký kraj sužuje žloutenka. Výskyt onemocnění gradoval v srpnu

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTECKO - Na infekčním oddělení ústecké Masarykovy nemocnice mají lékaři letos plné ruce práce s výskytem žloutenky typu A.

Reklama

V Masarykově nemocnici letos zaevidovali už 150 osob nakažených žloutenkou. Ještě ve středu oddělení přijalo další čtyři pacienty.

Nemocní se už na oddělení ani nemohou vejít, personál musí přidávat přistýlky. Takový výskyt nemoci špinavých rukou na Ústecku už dlouho nepamatují. Nemáte ji i vy?!

Žloutenka ale netrápí pouze Ústecko. Výskyt hlásí i Litoměřicko, Děčínsko, Mostecko či Teplicko. Na Ústecku se objevuje v rizikových čtvrtích jako Mojžíř, Předlice či Krásné Březno, kde převažuje sociálně slabší obyvatelstvo.

Primář oddělení Pavel Dlouhý médiím řekl: "Onemocnění postihuje převážně mladší osoby. Hodně malé děti, i ty nejmenší, roční, dvouleté, tříleté. V polovině případů se jedná o malé děti a v polovině o mladé dospělé."

Nemoc špinavých rukou nejčastěji postihuje sociálně slabé, žloutenkou se ale může nakazit kdokoli a to kdekoli. Ke kontaktu s nemocí může přijít v městské hromadné dopravě, v obchodech i na ulici. Zkrátka kdekoli.

Ústecké infekční oddělení je ve svém oboru jedničkou. Pro celý kraj je jediné a specializovanou péči pro závažná onemocnění poskytuje i pro Liberecký či Karlovarský kraj. Lékaři v Ústí tak pociťují denodenní nával pacientů.

Jak nemoci předejít? Po každé návštěvě toalety je třeba si důkladně umýt ruce, hygienici nedoporučují ani sdílet svačinu, pití, ručníky či cigarety.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře