Ústecký kraj prodal firmě Gestamp pozemky v průmyslové zóně Triangle

Průmyslová zóna Triangle. Foto: archiv Ústecký krajPrůmyslová zóna Triangle. Foto: archiv Ústecký kraj

Žatecko - Ústecký kraj prodal firmě Gestamp pozemky v průmyslové zóně Triangle na Žatecku. Firma v zóně působí přes třináct let a pozemky měla dosud v pronájmu. Nyní pozemky koupila za 35 milionů korun.

Reklama

„Spolupráce se společností Gestamp Louny se úspěšně rozvíjí již několik let. Věřím, že se jí bude dařit i na dále, protože úspěchy firmy znamenají přínos i pro Ústecký kraj. Avizované rozšíření výroby a vytvoření dalších dvou set pracovních míst je dobrá zpráva,“ řekl při podpisu hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Ředitel firmy Vladimír Manica připustil, že slabým místem může být dostatek kvalifikovaných pracovníků v technických oborech. "V této záležitosti společnosti pomáhá Ústecký kraj. Snahou je, aby firma spolupracovala přímo s technicky zaměřenými středními školami, které jí vychovají kvalifikované pracovníky," uvedla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Ústecký kraj prodal pozemek o výměře 8,82 ha za částku dle znaleckého posudku ve výši 35,3 milionu korun bez DPH. Doposud využívala firma Gestamp Louny pozemek v nájmu, a to za cenu zhruba 37 tisíc korun měsíčně.

Firma aktuálně zaměstnává 200 lidí, zabývá se výrobou ocelových komponentů pro automobilový průmysl. Ústecký kraj bude finanční prostředky z prodeje pozemků reinvestovat do rozvoje Strategické průmyslové zóny Triangle.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Žatecko

V Žatci zasahovali těžkooděnci po pietním aktu za mladého Roma V Žatci zasahovali těžkooděnci po pietním aktu za mladého Roma
OBRAZEM: Centrum Žatce, který uvažuje o zapsání do seznamu UNESCO OBRAZEM: Centrum Žatce, který uvažuje o zapsání do seznamu UNESCO
Pramen Ohře v Německu vyschl. Bude řeka bez vody? Pramen Ohře v Německu vyschl. Bude řeka bez vody?

V Drahonicích na Žatecku to vře. Migrant se pokusil o sebevraždu, ostatní drží hladovku V Drahonicích na Žatecku to vře. Migrant se pokusil o sebevraždu, ostatní drží hladovku
V Drahonicích na Žatecku už jsou migranti. Některým se převoz nelíbil V Drahonicích na Žatecku už jsou migranti. Některým se převoz nelíbil
Bývalá věznice v Drahonicích na Žatecku a vojenská ubytovna v Litoměřicích domovem migrantů? Bývalá věznice v Drahonicích na Žatecku a vojenská ubytovna v Litoměřicích domovem migrantů?


Komentáře