Ústecký kraj pro rok 2014 má méně peněz na opravy silnic

Silniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv Policie.czSilniční obchvat, ilustrační foto. Foto: archiv Policie.cz

Ústecký kraj - Méně peněz na opravy silnic po zimě je připraveno z rozpočtu Ústeckého kraje pro rok 2014. Z loňských 100 milionů korun je pro letošek vyčleněna jen čtvrtina.

Reklama

"Na rok 2014 kraj v rozpočtu vyčlenil 25 mililonů korun na opravy silnic. V loňském roce se v rozpočtu počítalo s částkou 100 milionů, ve třetím čtvrtletí bylo rozhodnuto o posílení peněž na opravy z vlastních prostředků kraje o 46,5 mil. Kč a dalších 45 mil. Kč obdržel Kraj od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI)," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

"Také v letošním roce se snad podaří tuto část posílit a najít další prostředky. Plán oprav zatím nebyl projednáván, bude záviset na vyčíslení škod po zimním období," upřesnila.

Silnice poškozené povodní měly samostatné financování. "Opravy silnic poškozených povodněmi již byly realizovány, nejvíce poškozené byly na Litoměřicku (opravy za 58 mil. Kč). Kraj se svými žádostmi uspěl, od SFDI dostal 85 %, což představuje téměř 101 mil. Kč," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Z plánovaných oprav a budování silnic jsou v seznamu kraje: Nová komunikace u města Chomutova, páteřní komunikace rekreační oblasti Milada, Roudníky - Trmice, rkonstrukce úseku D8 - Bříza - hr. Středočeského kraje, silnice II240, rekonstrukce komunikace Budyně n. O. - Koštice a most Břežany, rekonstrukce komunikace v úseku Žatec - I/7 – Postoloprty - Raná, Dobroměřice.

ČTĚTE: Kraj plánuje opravit silnici od Budyně do Libochovic

Silnice na Břízu a Libochovice se dočkají opravy

Roudnický obchvat nebude. Kvůli církevním restitucím

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře