Ústecko: Konec doplatků na bydlení?

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

ÚSTECKÝ KRAJ - Most a Jirkov inspiroval další města v regionu, když začal připravovat omezení doplatků na bydlení v rizikových částech města. Nyní se k nim chtějí přídat další města.

Reklama

Od června mohou města určit, kde přestanou vyplácet doplatek na bydlení. Města chtějí zastavit obchod s chudobou a v jedenácti městech a obcích začali zvažovat podobný krok.

Vše odstartoval Jirkov a Most, kde se přiklonili k tomuto rozhodnutí. Petra Lafková, vedoucí sociálního odboru krajského úřadu se svěřila Českému rozhlasu Sever: "Zájem obcí je daleko větší, protože se obávají, že se jim tam v důsledku toho budou sestěhovávat lidé, kteří v těch obcích žijí. Obrnice se už o to zajímaly a zájem mají třeba také Trmice."

Města chtějí omezit doplatky na bydlení v rizikových čtvrtích, kde se reálně produkuje obchod s chudobou. Majitelé tam pronajímají obydlí sociálně slabým vrstvám obyvatelstva, ale neplatí do fondu oprav ani za energie.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.15 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...
Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy

Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony
UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy


Komentáře