Ústecko a Českolipsko čekají tropické teploty. Riziko požárů trvá

Balík slámy v létě, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Balík slámy v létě, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Meteorologové vydali výstrahu před extrémním počasí s vysokými teplotami. Ty mají dosahovat přes tropickou třicítku. Kvůli tomu je rovněž zvýšené riziko vzniku požárů.

Reklama

Jak to dopadne s extrémním suchem, kdy stačí jedna jiskra a požár se rozšiřuje krajinou, to severní Čechy již "vyzkoušeli".

Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) vydal varování před extrémním počasím na následující týden. Teploty se budou pohybovat i nad tropickou třicítkou.

Kvůli tomu je na severu Čech zvýšené riziko požárů. Pro Moravu a jižní Čechy pak platí výstaha před silnými bouřkami.

Na našem území můžeme očekávat nejen tropické teploty. Ty se budou pohybovat mezi 28 až 32 °C.

Varování je určeno zejména pro Ústecko, Českolipsko, střední Čechy, Moravu a Slezsko. Zde mají teploty překročit hranici 31°C.

Horko potrápí hlavně Ústecký kraj, kde se i kvůli suchu mohou tvořit rozsáhlé požáry. Výstraha platí do odvolání a hrozbu údajně nesníží ani lokální srážky.

Silné bouřky zase hrozí na Vysočině, v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, a to v pátek (6.7.2018) od poledne do 21 hodin.

Přívalové deště mohou ojediněle vést k zatopení níže položených míst, například sklepů.

Riziko je rovněž požárů.  Zakázáno je rozdělování oheň v lesích a luk. Je nutné dbát na nedopalky cigaret.

V souvislosti s vysokými teplotami hrozí riziko přehrátí organismu. ČHMÚ proto doporučuje omezit tělesnou zátěž a pokud možno nepohybovat se na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře