Ústecké fotbalisty posílí německý útočník Gollnack, vítá ho nový trenér David Jarolím

Simon Gollnack (vlevo) s novým trenérem Davidem Jarolímem. Foto fkusti
Simon Gollnack (vlevo) s novým trenérem Davidem Jarolímem. Foto fkusti

Novou posilou ústeckého fotbalového klubu se stává minimálně pro jarní část sezóny talentovaný útočník Simon Gollnack z Dynama Drážďany. Sportovní vedení FK Ústí zaujal, a tak bude od druhého únorového týdne patřit do kádru pro FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU.

Reklama

 

Významnou roli v této spolupráci hraje také osoba nového trenéra FK Ústí nad Labem Davida Jarolíma, který má díky své hráčské kariéře bohaté zkušeností s německým fotbalem a příchod takového hráče jen přivítal.

„Simon je na svůj věk velmi vyspělý hráč, je výborně trénovaný a jsem rád, že jsme ho získali. I pro něj je to velká šance prosadit se v profesionálním fotbale a navázat tak na úspěchy, kterých dosahoval v mládežnických kategoriích. A pro naše hráče to může být také zajímavá konfrontace s německým fotbalem, což nás může všechny vzájemně obohatit,“ uvedl David Jarolím v tiskové zprávě klubu.

Simon Gollnack je ročník 2002, v lednu oslavil 19-té narozeniny a v ústecké kabině potkal své nedávné spoluhráče Jonáše Jiránka a Adama Čičovského, se kterými „válčil“ v dresu Dynama Drážďany.A na angažmá v ústeckém klubu se velmi těší.

„Jsem nadšený, že můžu hrát za Ústí profesionální mužskou soutěž, je tady výborné zázemí, skvělý trenér, z domova to mám kousek do Ústí, takže se moc těším na zápasy a věřím, že budu hrát za Armu co nejvíce zápasů a vstřelím góly, které pomůžou týmu,“ tvrdil Gollnack.

„Ústecký fotbalový klub dlouhodobě spolupracuje s drážďanským Dynamem zejména na úrovni mládeže a již několikrát jsme s vedením Dynama diskutovali případnou spolupráci také na úrovni dospělých a Simon je prvním krokem této spolupráce,“ říká sportovní manažer ústeckého klubu  Petr Heidenreich.

"Sháněli jsme útočníka a Dynamo, které bojuje o návrat do 2. bundesligy, nám nabídlo Simona, který s námi absolvoval pár tréninků a rozhodli jsme se tohoto hráče angažovat,“ přibližuje manažer.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře