Ústecké ANO chce uzavřít širokou koalici bez druhého PRO! Ústí. Prý je nestabilní

Magistrát města Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Magistrát města Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Komunální volby 2018 dopadly v Ústí nad Labem podobně jako před čtyřmi lety. První ANO, druhé PRO! Ústí. Původní plán vytvořit dvojkoalici mezi těmito hnutími asi ztroskotal. Vítězové voleb se chtějí dohodnout s menšími partnery.

Reklama

Široká koalice složená z ANO, UFO, ODS a Pro Zdraví a Sport.

Tak by měla vypadat nová koalice v krajském městě. Měla by 20 mandátů z 37 členného zastupitelstva města.

Důvod změny? Podle lídra ANO Petra Nedvědického za změnou plánované koalice může prý riziko nestability PRO! Ústí.

To se sice v minulém volebním období rozhádalo, avšak to samé potkalo i ANO. V Ústí nad Labem tak vznikla nová buňka.

Petr Nedvědický pro média rovněž uvedl, že údajně členové PRO! Ústí se chovají příliš individualisticky a při vyjednávání využívají i "nátlak".

S tím ale PRO! Ústí nesouhlasí. Koalice je složená včetně členů Zelených a Pirátů.

"Hnutí ANO 2011 v pátek (26.10.2018) oznámilo, že ukončuje povolební vyjednávání s hnutím PRO! Ústí a koalici sestaví s hnutím UFO, ODS a hnutím PRO Zdraví a sport. Obrat v přístupu ANO je pro nás lidským zklamáním. Ještě minulý čtvrtek nám deklarovalo, že koalici s PRO! Ústím považuje za preferovanou variantu. Nabízeli jsme širokou koalici s vysokým odborným a morálním kreditem, postavenou na férovém zastoupení v radě. ANO dalo přednost silovému podílu na moci opírající se o skandály opředené UFO důvodně podezřelé z uplácení hlasů, kvůli kterému je v Ústí momentálně napadena platnost voleb," uvedlo PRO! Ústí v prohlášení.

"Ohrazujeme se proti důvodům, které byly hnutím ANO uvedeny a které svalují vinu za nedohodu na PRO! Ústí. Požadavkům hnutí ANO předloženým během vyjednávání jsme vyšli maximálně vstříc, odmítli jsme pouze tři z nich: požadavek na vytvoření místa uvolněné zastupitelky pro stávající primátorku Ing. Nechybovou, stažení nominace vítězky voleb na Střekově, Ing. Outlé, na starostku a požadavek, aby ANO mělo v 11 členné radě 5 radních a PRO! Ústí pouze 3. Takový požadavek neodpovídá volebním výsledkům a vytváří v radě silovou pozici pro hnutí ANO, navíc nám byl sdělen pouze telefonicky jako modifikace původní podmínky 5 radních za ANO, s níž jsme vyslovili souhlas za předpokladu, že PRO! Ústí bude mít v takovém případě 4 radní," popsali svůj pohled členové z PRO! Ústí.

"Žádné dohody s ANO jsme neporušili a rozhodně nejsme „nestálí v názorech a vnitřně nesourodí“. Na opoziční roli jsme připraveni a budeme ji vykonávat ve prospěch všech občanů města. Konstruktivně, ale důsledně," dodali.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře