Ústečany čekají změny v meziměstské autobusové dopravě

Autobusový dopravce BusLine, ilustrační foto. Foto: Busportal.czAutobusový dopravce BusLine, ilustrační foto. Foto: Busportal.cz

Ústecko - Ústecký kraj vybral nového autobusového dopravce pro meziměstskou oblast Ústecko. V souvislosti s tím je naplánovaná změna trasování linek č. 2, 3, 7, 11, 18 a 19, jejich intervalů i číselného označení.

Reklama

"V oblasti Ústecko rozhodla rada o výběru nejvhodnější nabídky uchazeče, jehož nabídka byla podle hodnotících kritérií vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější a o přidělení této zakázky uchazeči BusLine a.s.," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Součástí výběrového řízení na dopravce v oblasti Ústecko byly převážně linky, které v celé délce objednává Ústecký kraj (kromě stávající linky 6, kde město platí krátký úsek, ale trasa má linkový charakter).

"Autobusové linky, o jejichž objednávku se dnes kraj dělí s městem (kraj má nadále zájem objednávat úseky spojů za hranicí města), navrhl kraj od 1. 1. 2015 objednávat prostřednictvím Statutárního města Ústí nad Labem. Předpokládáme tak zajištění dopravní obslužnosti měst Chlumec (přes Všebořice), Trmice a obce Ryjice," konstatovala krajská mluvčí.

Podle Magdaleny Hanáčkové se jedná o části stávajících linek MHD č. 2, 3, 7, 11, 18 a 19.

"Nyní očekáváme vyčíslení a konkrétní specifikaci této spolupráce ze strany města, příp. dopravního podniku, přičemž nyní nelze vyloučit, že uvedené linky doznají určitých změn z hlediska intervalů, tras či číselného označení," upřesnila mluvčí Ústeckého kraje.

ČTĚTE: Ústecký kraj podepsal desetileté smlouvy s dopravci. S prvními třemi

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře