Úspěšná série dovedla fotbalisty Slovanu Liberec do popředí ligové tabulky

Stadion Slovanu Liberec. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Stadion Slovanu Liberec. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Osm soutěžních zápasů v řadě bez prohry, z toho šest v první lize a dva v domácím poháru. Taková je bilance fotbalistů Slovanu Liberec za poslední období.

Reklama

Úspěšná série znamená posun na čtvrté místo v ligové tabulce a postup do čtvrtfinále MOL Cupu, pohárové soutěže. Liberečtí díky výhře v Příbrami předstihli v ligovém pořadí i tým z Jablonce, který má ale o odložený duel s pražskou Spartou k dobru.

Fotbalisté Slovanu Liberec splnili v Příbrami roli favorita. Ke dvěma vstřeleným gólům jim k tomu stačil krátký úsek ve druhém poločase.

„Dvě rychlé branky rozhodly. Vyplatila se nám aktivita, ke které jsem hráče nabádal o přestávce,“ konstatoval liberecký trenér Pavel Hoftych na on-line tiskové konferenci v Příbrami.

Podle svých slov nebyl příliš spokojen s výkonem v prvním poločase. „Soupeř dobře dostupoval k osobním soubojům a zbytečně jsme si komplikovali hru. Nepůsobili jsme tak, jak bych si představoval. Třeba Mosquera se nedokázal příliš přizpůsobit dění na hřišti,“ rozebíral Hoftych.

Celkově si ale kouč Severočechů tří bodů z Příbrami považoval.

„Počítali jsme s bojovností domácích a jednoduché to tam nebylo. Věděli jsme, že v Příbrami nevyhrály ani silné týmy Plzně a Slavie, jejichž hráči se při remízách přesvědčili o houževnatosti příbramského celku,“ mínil Hoftych.

Michal Sadílek dává góly

Střelecky s v dresu Liberce daří Michalu Sadílkovi a Jakubu Peškovi. Sadílek dal v uplynulých dvou ligových kolech tři góly (dva do sítě Pardubic a jeden v Příbrami), Pešek rozhodl trefou pohárový souboj s Českými Budějovicemi a následně skóroval i v Příbrami. Jelikož pokaždé upravil na 1:0, byly to vítězné zásahy.

Liberečtí bojují o přední postavení v lize i v poháru nehledě na lednové odchody řady hráčů. Kačaraba, Hromada, Beran, Jusuf Hilál zamířili do pražské Slavie, odkud naopak přišel na hostování Karafiát. Pro něj to byl návrat do Slovanu po půl roce...

Reklama

Hodnocení

3.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře