UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy

Areál UJEP. Foto: www.ujep.cz
Areál UJEP. Foto: www.ujep.cz

ÚSTÍ N.L. - Moderní areál UJEP se rozroste o novou stavbu za více než půl miliardy korun. Stavět se bude Centrum přírodovědných a technických oborů.

Reklama

Univerzita představila smělé plány. Ústecký univerzitní kampus se dočká nové budovy. Útočiště tam najdou přírodovědné a technické obory (CPTO). Stavební firmy se mohou hlásit o zakázku do 15. září.

Už teď je zřejmé, že půjde o největší a nejnákladnější investici, jakou univerzita pamatuje. V nedávné minulosti se z prostor pedagogické fakulty do nové budovy přesídlila filozofická fakulta. Nějaký čas se spekulovalo, že by se mohly některé obory přesunout z budovy v Hoření ulici na Kampus a výuka všech oborů by probíhala centrálně. V moderních prostorách už nějaký čas operují studenti z fakulty umění a designu.

Nová stavba počítá i s děkanátem a velkou menzou. Samozřejmostí jsou přednáškové sály, laboratoře, učebny a zázemí pro učitele.

UJEP v posledních letech značně modernizuje své prostory. Univerzitní knihovna spolkla 125 milionů korun, rektorát a nové přednáškové sály s aulami 221 milionů.

Plánovaná stavba pro CPTO by měla stát 454 milionů. O financování se podělí z části stát a vlastní prostředky univerzity.

Co je dalším zásadním bodem? Výstavba parkoviště. Aktuálně palčivý problém celého univerzitního kampusu. Zaparkovat vozidlo v blízkosti univerzity může být aktuálně problém. Proto UJEP zahájí stavbu parkoviště pro 230 aut.

Za nejvýhodnější bude považována ta nabídka, která bude obsahovat nejnižší nabídkovou cenu v Kč bez DPH ze všech nabídek,“ uvedl kvestor univerzity na webu školy.

Jak stojí v prohlášení univerzity na webu, dokončení díla, tedy výstavby Centra přírodovědných a technických oboru, je dle zadávací dokumentace stanoveno do 30. 9. 2019.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře