UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy

Areál UJEP. Foto: www.ujep.czAreál UJEP. Foto: www.ujep.cz

ÚSTÍ N.L. - Moderní areál UJEP se rozroste o novou stavbu za více než půl miliardy korun. Stavět se bude Centrum přírodovědných a technických oborů.

Reklama

Univerzita představila smělé plány. Ústecký univerzitní kampus se dočká nové budovy. Útočiště tam najdou přírodovědné a technické obory (CPTO). Stavební firmy se mohou hlásit o zakázku do 15. září.

Už teď je zřejmé, že půjde o největší a nejnákladnější investici, jakou univerzita pamatuje. V nedávné minulosti se z prostor pedagogické fakulty do nové budovy přesídlila filozofická fakulta. Nějaký čas se spekulovalo, že by se mohly některé obory přesunout z budovy v Hoření ulici na Kampus a výuka všech oborů by probíhala centrálně. V moderních prostorách už nějaký čas operují studenti z fakulty umění a designu.

Nová stavba počítá i s děkanátem a velkou menzou. Samozřejmostí jsou přednáškové sály, laboratoře, učebny a zázemí pro učitele.

UJEP v posledních letech značně modernizuje své prostory. Univerzitní knihovna spolkla 125 milionů korun, rektorát a nové přednáškové sály s aulami 221 milionů.

Plánovaná stavba pro CPTO by měla stát 454 milionů. O financování se podělí z části stát a vlastní prostředky univerzity.

Co je dalším zásadním bodem? Výstavba parkoviště. Aktuálně palčivý problém celého univerzitního kampusu. Zaparkovat vozidlo v blízkosti univerzity může být aktuálně problém. Proto UJEP zahájí stavbu parkoviště pro 230 aut.

Za nejvýhodnější bude považována ta nabídka, která bude obsahovat nejnižší nabídkovou cenu v Kč bez DPH ze všech nabídek,“ uvedl kvestor univerzity na webu školy.

Jak stojí v prohlášení univerzity na webu, dokončení díla, tedy výstavby Centra přírodovědných a technických oboru, je dle zadávací dokumentace stanoveno do 30. 9. 2019.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!
Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?

Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?
Přestože jsou mladiství, za umlácení bezdomovce dostali vysoké tresty Přestože jsou mladiství, za umlácení bezdomovce dostali vysoké tresty


Komentáře