U Ústí nad Labem budou působit firmy Hannas Masters, Armax, van Eupen

Areál Nupharo Kampus. Foto: archiv Nupharo
Areál Nupharo Kampus. Foto: archiv Nupharo

Žďárek (Ústecko) - Technologické a inovační centrum Nupharo v Ústeckém kraji zahajuje zkušební provoz. Ohlásilo první firmy, které budou působit v areálu u dálnice D8 na Libouchecku u Ústí nad Labem.

Reklama

Prvními nájemci, kteří obsadí prostory v Nupharo Kampusu od prosince 2015, jsou německá společnost van Eupen, zabývající se opravou a revizí elektronického zboží, dále pak mezinárodní autodopravce firma Hannas Masters, firma Armax, zajišťující CNC obrábění, broušení a výrobu armatur a Centrum pro výzkum energetického využití litosféry. SeveročeskýDeník.cz o tom informovala mluvčí Nuphara Martina Chromečková.

Strategickým partnerem projektu je technologický koncern ABB se sídlem ve švýcarském Curychu.

"Nupharo Kampus je projekt, který spojuje dohromady funkci obchodního parku, slouží jako technologické a inovační centrum, je centrem pro transfer technologií a má k dispozici moderní, energeticky velmi úsporné výrobní a administrativní prostory, vhodné pro menší i větší firmy," nastínila mluvčí Martina Chromečková.

"Kampus zároveň svým uživatelům poskytuje pohodlné zázemí, služby v oblasti EU financování a napojení na odbornou komunitu. V budoucnu pak nabídne i služby moderního konferenčního centra, hotelu, mateřské školky a prostor pro aktivní odpočinek. Je příjemný pro lidi, kteří tam pracují, a zároveň je otevřen široké veřejnosti, pro niž v budoucnu chystá celou řadu akcí," dodala mluvčí Nuphara.

ČTĚTE:  Zakladatel Nupharo Parku Milan Ganik: Průmyslový inkubátor umožní realizaci nových patentů a procesů

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře