Trenér Hoftych: Ukázali jsme morální sílu

Z fotbalového Liberce. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Z fotbalového Liberce. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Stabilní forma podpořená úspěšnými výsledky a bodovými zisky. To jsou atributy, díky nimž se fotbalisté Slovanu Liberce vyšvihli už na třetí místo tabulky první ligy. Před nimi jsou jen vedoucí Slavia Praha a druhá Sparta Praha.

Reklama

 

Liberečtí zvládli nakonec i severočeské derby s Teplicemi (2:1), byť prohrávali. Trenér vítězného celku Pavel Hoftych si po zápase mohl pochvalovat obrat z nepříznivého stavu, což vyplynulo i z jeho vyjádření na on-line tiskové konferenci.

X Jak berete výhru nad Teplicemi?

Bylo patrné, že nás zápas nezastihl v úplné pohodě. Nevyvíjel se dobře. Nezbývalo nám, než se pokusit s tím něco udělat. Nakonec jsme ukázali morální sílu. Věděli jsme, o co se hraje a že případné tři body za vítězství nám výrazně pomou v tabulce.

X V čem vidíte příčiny obratu?

Musím uznat, že Teplice vedly zaslouženě. Nemohli jsme být s první půlí spokojeni. Nabádal jsem hráče, aby do toho dali více emocí a srdce. Prospělo nám střídání v podobě oživení hry. Za stavu 1:1 to mohlo skončit i výhrou soupeře po šanci Vukadinoviče. Jenže v závěru jsme dali vítěznou branku. A místo remízy, která by byla pro nás vzhledem k dění na hřišti asi taky dobrá, jsme vydřeli vítězství.

X Jak posuzuje výkon nejzkušenějšího hráče Michaela Rabušice?

Neproměnil penaltu. Důležité bylo, že se oklepal a později to vrátil týmu brankou v pravý čas.

 

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře