Střední školy v Ústeckém kraji budou mít jednotné přijímačky

Budova Gymnázia Duchcov. Foto: archiv Duchcov.czBudova Gymnázia Duchcov. Foto: archiv Duchcov.cz

Ústecký kraj - Kraj chystá na čtyřleté maturitní obory jednotné přijímací zkoušky. Nové pojetí se dotkne zhruba padesáti středních škol zřizovaných Ústeckým krajem.

Reklama

O novém pojetí přijímacích zkoušek rozhodla Rada Ústeckého kraje v září 2013 na základě posouzení výstupů z pilotního projektu a zkušeností z ostatních krajů s jednotnými přijímacími zkouškami.

"V rámci přijímacího řízení ke vzdělávání na středních školách v denní formě studia pro školní rok 2014/2015 do čtyřletých oborů poskytujících střední vzdělání s maturitní zkouškou se doporučuje konat zkoušky formou písemných testů z matematiky a z českého jazyka," informovala krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

"Rozhodnutí se netýká skupiny oborů umění a užité umění (obory s talentovou zkouškou) a dalších oborů vzdělání, v nichž je jako součást přijímacího řízení stanovena talentová zkouška," dodala.

Smlouva se Scio byla podepsána v prosinci roku 2013. Společnost následně rozeslala e-mail, ve kterém byly školám poskytnuty informace k dalšímu postupu při zajištění hladkého průběhu přípravy a realizace testování u přijímacích zkoušek a zabezpečení testů proti jejich předčasnému vyzrazení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj Přehled nových poslanců za Ústecký a Liberecký kraj
ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí ANO je vítězem voleb 2017, do Sněmovny se dostalo 9 stran a hnutí
Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech


Komentáře