Spolek Činoherák Ústí má novou strukturu. Chce se otevřít veřejným institucím

Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Členská schůze spolku Činoherák Ústí měla na programu bodem schválení nových stanov, které směřují k profesionalizaci spolku a jeho otevření směrem k veřejným institucím.

Reklama

Nové stanovy Činoheráku Ústí mají zaručit profesionalizaci organizační struktury. Činoherák Ústí tím vychází vstříc požadavku Statutárního města Ústí nad Labem na vyšší veřejnou kontrolu spolku. Změnou stanov tak ke dni 14. ledna 2015 končí dosavadní výbor spolku i kontrolní komise Činoheráku Ústí. Zanikají tím dohady o střetech zájmů.

Do nových orgánů spolku – sedmičlenné správní rady a tříčlenné dozorčí rady – budou nominováni jednotliví členové z řad zástupců Statutárního města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje, Ministerstva kultury, Asociace profesionálních divadel České republiky a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, své zástupce zde budou mít také soubor a členská schůze.

Nová správní rada poté definuje koncepci fungování spolku a vypíše výběrové řízení na nového ředitele. Statutárním orgánem spolku bude ředitel, kterého vybere správní rada spolku. Na přechodnou dobu do jeho jmenování bude podle nových stanov tuto funkci vykonávat Tereza Silbernaglová, která dosud vedla divadelní soubor Činoherák Ústí.

Na základě schválení nových stanov budou v nejbližších dnech osloveny jednotlivé instituce, aby nominovaly své zástupce do orgánů spolku.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře