Spolek Činoherák Ústí má novou strukturu. Chce se otevřít veřejným institucím

Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČlenové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Členská schůze spolku Činoherák Ústí měla na programu bodem schválení nových stanov, které směřují k profesionalizaci spolku a jeho otevření směrem k veřejným institucím.

Reklama

Nové stanovy Činoheráku Ústí mají zaručit profesionalizaci organizační struktury. Činoherák Ústí tím vychází vstříc požadavku Statutárního města Ústí nad Labem na vyšší veřejnou kontrolu spolku. Změnou stanov tak ke dni 14. ledna 2015 končí dosavadní výbor spolku i kontrolní komise Činoheráku Ústí. Zanikají tím dohady o střetech zájmů.

Do nových orgánů spolku – sedmičlenné správní rady a tříčlenné dozorčí rady – budou nominováni jednotliví členové z řad zástupců Statutárního města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje, Ministerstva kultury, Asociace profesionálních divadel České republiky a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, své zástupce zde budou mít také soubor a členská schůze.

Nová správní rada poté definuje koncepci fungování spolku a vypíše výběrové řízení na nového ředitele. Statutárním orgánem spolku bude ředitel, kterého vybere správní rada spolku. Na přechodnou dobu do jeho jmenování bude podle nových stanov tuto funkci vykonávat Tereza Silbernaglová, která dosud vedla divadelní soubor Činoherák Ústí.

Na základě schválení nových stanov budou v nejbližších dnech osloveny jednotlivé instituce, aby nominovaly své zástupce do orgánů spolku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře