Sníh ochromil horské oblasti severních Čech. Kalamita v Jablonci nad Nisou

Sníh v Jablonci. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou
Sníh v Jablonci. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou

JABLONEC NAD NISOU - Kalamitní stav v Jablonci nad Nisou potrvá minimálně do pondělí. Na deponii už bylo odvezeno skoro 800 tun sněhu. Hlavní tahy ve městě jsou průjezdné.

Reklama

Kalamitní opatření vyhlášené v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek 10. ledna 2019 ráno i nadále trvá, uvedla to radnice města na svém webu.

Do pátečního rána napadly už jen 3 cm sněhu.

"Všechny hlavní vjezdy do města jsou volné, bez potíží jsou průjezdné i všechny hlavní tahy. Během noci technické služby jak ručně, tak pomocí techniky odstraňovaly sníh ze zavalených chodníků, na deponii bylo odvezeno celkem 797 tun sněhu," uvedla radnice.

Uvolňovala se rozhledová pole na křižovatkách, postupně chodníky kolem škol a školek. Tam, kde bylo volno, se uklízela parkoviště.

Odklízecí práce budou pokračovat i během dne prakticky ve stejném rozsahu jako ve čtvrtek. Rýnovická věznice přidala posilu ručních pracovníků v celkovém počtu 20 odsouzených osob.

"Znovu upozorňujeme, že pro rychlejší a efektivní úklid sídlišť je potřeba aby řidiči odparkovali svá vozidla a uvolnili prostor pro průjezd techniky," uvedla jablonecká radnice.

Komplikovaná situace je i v Krušných horách, kde mnohé silniční úseky jsou uzavřeny.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře