Sníh a silný vítr komplikuje dopravu. V horských oblastech jsou neprůjezdné silnice

Lavička pod sněhem, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Lavička pod sněhem, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Stále trvají komplikace na horských silnicích a hlavních tazích kvůli sněhu a silnému větru. Komplikovaná situace je třeba na silnici I/7 z Chomutova směr Německo nebo na Liberecku a Jablonecku.

Reklama

Uzavřena stále zůstává silnice I/7 od Chomutova po hraniční přechod Hora sv. Šebastiána směr Chemnitz. V nižších polohách se zase objevuje ledovka.

Mnohé silnice v Krušných horách jsou uzavřené, neboť kvůli silnému větru jsou zaváté. Rovněž pod náporem sněhu se lámou stromy.

Silničáři do Krušných hor lidem stále nedoporučují vyjíždět. Foukat tam může podle předpovědi meteorologů vítr rychlostí kolem 90 kilometrů za hodinu.

Stále komplikovaná situace je v Božím Daru a v okolí Klínovce.

Kalamitní stav nadále trvá v Božím Daru, silnice I/25 z Jáchymova je uzavřena od abertamské zatáčky. Do města nezajíždějí ani autobusy veřejné dopravy, které končí v Jáchymově.

Komplikovaná situace je i v Libereckém kraji.

Silný vítr a sněžení způsobuje namrzání vozovek. Varování například platí pro silnici I/35 z Liberce do Turnova.

Mokré silnice se zbytky rozbředlého sněhu jsou na silnicích na Jablonecku a Semilsku. Dále na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a v Krkonoších.

Podle dopravního webu jsou potíže na silnicích z Jilemnice na Horní Brannou nebo Benecko. Dále na silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi, Vysokým nad Jizerou a Zlatou Olešnicí. Rovněž na silnici I/10 u Turnova.

Naopak kalamitní stav byl odvolán přímo ve městě Jablonec nad Nisou.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře