Skiareály na Liberecku omezují provoz. Sezóna na Bouřňáku u Teplic je v ohrožení

I na Ještědu omezují provoz ski areálu, ilustrační foto. Foto: archiv SkiJeštěd.czI na Ještědu omezují provoz ski areálu, ilustrační foto. Foto: archiv SkiJeštěd.cz

Liberecký kraj, Ústecký kraj - Teplé počasí kazí plány provozovatelům ski areálů na severu Čech. Zatímco na Ústecku ani pořádně nezahájily provoz, na Liberecku po víkendu omezují.

Reklama

V Jizerských horách a západních Krkonoších leží od 10 až 30 centimetrů  technického sněhu. Ovšem od pondělí 6. ledna 2014  uzařou provozovatel SKI Bižu sjezdovky v Bedřichově. Naopak na Špičáku a Severáku budou ski areály nadále v provozu.

Zavírat sjezdovky spíše kvůli nezájmu lidí plánují i na Ještědu. Provoz omezuje i Rokytnice nad Jizerou. Zastaví se lanovka na Lysou horu, ta bude k dispozici jen běžkařům.

Omezují provoz i v Harrachově. Kolem 20 centimetrů sněhu zůstává v Harrachově, v provozu je tady sjezdovka Červená II. Aby zůstal její provoz zachován, zrušili provozovatelé i večerní lyžování. Podle webu leží na sjezdovce asi 20 centimetrů sněhu.

Jediným areálem v Ústeckém kraji, který i přes nepřízeň částečně funguje, je  Zadní Telnice na Ústecku. V provozu je tady dětská sjezdovka Meva.

Na Bouřňáku u Teplic kromě teplého počasí řeší i spor o to, zda vůbec ski areál bude letos fungovat. Nájemce ski areálu provoz komplikují spory o nájem části pozemků se sjezdovkami. Jsou na nich navezené balíky slámy a betonové skruže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře