Silný vítr sužuje sever Čech, byl vyhlášen kalamitní stav

Vyvrácený strom, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comVyvrácený strom, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY – Kromě silného větru trápí sever Čech také zvýšené hladiny toků. To je způsobeno vydatnými přeháňkami, a to především na území Libereckého kraje.

Reklama

Území celé republiky v nedělním ránu trápí silný vítr. Problémy hlásí ve všech krajích, ČEZ vyhlásil dokonce už kalamitní stav. Meteorologové už dříve varovali, že hrozí výskyt extrémně nebezpečného počasí.

Plné ruce práce mají především hasiči, kteří odklízejí spadané stromy ze silnic, místy i ze železnic. V takovém případě pak nabírají zpoždění vlakové spoje. Výstraha před nebezpečným počasím by měla platit až do nedělního večera.

Potíže napáchané větrem hlásí na Teplicku nebo Mostecku. Lidem v některých případech odletěly části střech z domů, v Mostě se měl zřítit pravoslavný kostel.

V České Lípě je neprůjezdná cesta na letiště.

V Libereckém kraji byl vyhlášen druhý povodňový stupeň na řece Jizera v Jablonci či Kamenici v Plavech. Povodňová pohotovost je vyhlášena i nad Nisou v Liberci či Mumlavě v Harrachově. V Desné v Jizerských horách napršelo přes 58 milimetrů vody. Silný vítr zastavil i lanovku na Ještěd.

V Ústeckém kraji je důsledkem vichřice zhoršen stav na řadě silničních komunikací. Vítr pak zkomplikoval i provoz na železnici. Komplikace se objevily na trati mezi Rumburkem a Krásnou Lípou či Mikulášovicemi a Dolní Poustevnou.

V Děčíně pak vítr pokazil elektrická vedení, důsledkem čehož se bez proudu ocitla některá sídliště, například v Březinách či na Starém Městě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018

Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví

Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!
Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé Lovci nevyzráli na Frýdek-Místek ani podruhé


Komentáře