Silniční most v Mostě u nemocnice je uzavřen, kvůli havarijnímu stavu

Most u nemocnice. Foto: archiv Magistrát Most/Mostecké listyMost u nemocnice. Foto: archiv Magistrát Most/Mostecké listy

Most - Mostecká radnice rozhodla z bezpečnostních důvodů o uzavření silničního mostu v ulici J. E. Purkyně vedoucího k mostecké nemocnici. Zákaz se týká všech vozidel, tedy i osobních automobilů a autobusů městské hromadné dopravy.

Reklama

"Vozidla se tak k nemocnici dostanou jen z druhého směru, tedy Svážnou ulicí kolem 1. základní školy. Dočasně bude zrušena autobusová zastávka MHD před poliklinikou a bude přesunuta na parkoviště vedle lékárny," informovala mluvčí radnice Alena Sedláčková.

"Celé parkoviště bude vyblokováno a vjíždět na něj budou smět pouze autobusy městské hromadné dopravy, ty se na parkovišti budou také otáčet, protože od nemocnice pojedou zpět opět Svážnou ulicí," dodala Alena Sedláčková.

Řidiči mohou využívat parkovací místa v ulici SNP pod parkem.

Most prohlédli odborníci, kteří konstatovali, že došlo k poruše mostního závěru a že jeho porucha se bohužel šíří velice rychle. "Předchozí prohlídka mostu proběhla zhruba před dvěma měsíci, v listopadu loňského roku, a tehdy nebyly negativní změny tak patrné. Vzhledem k tomu, že v tak krátké době došlo k významnému zhoršení, je nutné most uzavřít z bezpečnostních důvodů," konstatovala náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře