Silnice z Krompachu na německou hranici bude mít nový asfalt

Rekonstrukce silnice v Kompachu na Českolipsku. Foto: archiv Liberecký krajRekonstrukce silnice v Kompachu na Českolipsku. Foto: archiv Liberecký kraj

Krompach (Českolipsko) - Silnice III/270 17 Krompach – státní hranice prochází rekonstrukcí. "Situace je o to složitější, že se stavba nachází v CHKO Lužické hory,“ upozornil SeveročeskýDeník.cz radní pro dopravu Vladimír Mastník. Rekonstrukci zajišťuje Liberecký kraj.

Reklama

Akce je dalším projektem v rámci dotačních staveb ROP Severovýchod. Projekt řeší rekonstrukci průtahu silnice III/27017 obcí Krompach v úseku od křižovatky se silnicí III/27014 u Obecního úřadu Krompach až na hraniční přechod Krompach – Jonsdorf.

Celková délka rekonstruované silnice je 1,76 km. Šířkově je celá rekonstruovaná silnice rozdělena do dvou úseků.

„Účelem stavby je řešení velmi špatného technického stavu vozovky, nenormových šířek v obci i za obcí, směrem ke státní hranici se Spolkovou republikou Německo,“ připomněl radní Vladimír Mastník.

„Jelikož samotné stavební práce bylo nutno započít výkopovými pracemi související s položením nové dešťové kanalizace za úplné uzavírky komunikace vedoucí středem obce a zároveň bylo nutno zajistit zimní údržbu této páteřní komunikace velkého území, dal investor pokyn po dobu zimního období k přerušení stavby,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy libereckého krajského úřadu Jan Čáp.

Ovšem koncem března 2014 letošního roku se již započalo s vlastními stavebními pracemi. Nyní probíhají výkopové práce a pokládka nové dešťové kanalizace dle harmonogramu postupně od začátku stavby a zároveň se dokončuje odvodnění ve druhé polovině obce Krompach směrem k hranicím.

Stavba by měla být hotova koncem srpna letošního roku. Náklady stavby se vyšplhají téměř k 25i milionům korun bez DPH Podíl Libereckého kraje činí 7,5 %.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře