Silnice namrzají, víkend bude mrazivý. Příští týden se má oteplit

Námraza na autě. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czNámraza na autě. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Horské silnice namrzají, náledí se ale může tvořit i v podhůří. Řidiči si nejvíce musí dávat pozor na Ústecku, ale také na Liberecku a Semilsku.

Reklama

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice nižších tříd v Krušných i Jizerských horách. Náledí se však může ojediněle tvořit i na hlavních tazích Semilska a Liberecka.

Varování před náledím vydali silničáři na Liberecku pro Paceřický kopec nedaleko Turnova na rychlostní silnice 35 i silnici 13 spojující Liberce s Frýdlantem přes Albrechtický kopec.

V Ústeckém kraji podle policie hrozí tvorba náledí v Chlumci na Ústecku, kde se porouchalo vodovodní potrubí a voda vytekla na silnici.

V Jizerských horách je na silnicích nižších tříd zledovatělá vrstva krytá posypem, v Krušných horách jsou na vozovkách zmrazky.

Podle předpovědi by v sobotu v Ústeckém a Libereckém kraji mělo být oblačno až zataženo. Postupně od západu by mělo začít sněžit, v polohách pod 500 metry by měly být srážky smíšené nebo dešťové.

V neděli má být stále oblačné až zatažené nebe, místy i se sněhem, postupně se však sněžení ve výškách do šesti set metrů promění v déšť. Noční teploty se budou pohybovat mezi jedním stupněm nad nulou a třemi stupni pod. Přes den se oteplí na dva až šest stupňů.

Převážně zataženo s deštěm, zpočátku bude ve vyšších polohách ještě sněžit. Taová je předpověď na pondělí. Nejnižší noční teploty budou čtyři až nula stupňů, přes den vystoupá teplota vzduchu na pět až devět.

Počasí od úterý do čtvrtka předpovídá oblačno až zataženo, místy - zejména na severu území - déšť. Na horách může ještě přechodně sněžit, ojediněle se oblačnost protrhne a bude polojasno. Noční teploty vystoupí na sedm až dva stupně, ve dne se oteplí na pět až deset.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře