Silné sněžení, dopravní komplikace. Meteorologové varují před návratem zimy

Sníh na horách, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Sníh na horách, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČR - Do Česka se vrátí zima i do nížin. V úterý (15.3.2015) nad ránem zasáhne území Česka sněžení. Teploty se budou pohybovat kolem nuly, tudíž sníh se udrží i ve středních a nižších teplotách. Na horách má připadout až 20 centimetrů.

Reklama

„V úterý bude postupovat od severovýchodu přes naše území okluzní fronta. Již v druhé polovině noci a v úterý ráno přijdou od severovýchodu do ČR srážky, které budou převážně sněhové,“ varují meteorologové.

Během dopoledne fronta přejde dále k jihozápadu. V polohách pod 400 metrů se pravděpodobně objeví déšť se sněhem.

Silné sněžení meteorologové očekávají v úterý mezi 2:00 a 8:00 hodinou. Varování se týká celého území České republiky kromě Jihomoravského, Karlovarského a Ústeckého kraje. Zvláště ve městech v ranní špičce se mohou vyskytnout potíže v dopravě.

Úterní ráno má přinést od dvou do osmi centimetrů nového sněhu, ojediněle až 10 centimetrů. Na horách zejména na severovýchodě území to ale může být až 20 centimetrů. „Na severozápadě Čech budou srážky slabší. Během dopoledne bude sněžení od severovýchodu ubývat,“ informuje ČHMÚ.

Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až –3 stupni, přes den vystoupí na 2 až 6 stupňů.

Meteorologové doporučují motoristům, aby jezdili velmi opatrně. „Je třeba počítat se sníženou dohledností a s prodloužením doby jízdy,“ uvádí výstraha ČHMÚ. Lokálně může docházet k lámání větví stromů.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře