SCD TV: Startuje zpravodajský kanál pro severní Čechy

Logo SCD TV
Logo SCD TV

Severní Čechy získávají nový zpravodajský kanál, který je součástí SCD TV. Severočeský videokanál patří pod vznikající multiplatformu MediaShow TV s několika žánrovými kanály.

Reklama

Mediální skupina MediaShow Group rozšiřuje nabídku online digitálního obsahu. Ke klasickému textovému a obrazovému zpravodajství nově vzniká videokanál pod názvem SCD TV.

SCD TV je součástí krajského regionálního serveru SeveročeskýDeník.cz. Nabízí zpravodajské videopříspěvky informující o aktuálním dění ze severu Čech.

SCD TV se dělí na lokální kanály kopírující jednotlivé lokální weby patřící pod SeveročeskýDeník.cz.

Přitom SCD TV je jen jedním z mnoha tematických videokanálů multiplatformy MediaShow TV.

JAK FUNGUJE SCD TV? VIDEO + FOTO: Den zdraví v roudnické nemocnici a Střevo Tour

"Koncept několika žánrových kanálů vytvoří plnoformátovou platformu s obsahem on demand. Navíc budeme pracovat s tzv. fenoménem Youtuber. Naši práci vnímáme jako producent a výrobu vlastních videopořadů," říká šéfredaktor SeveročeskýDeník.cz Radek Pešout.

"Naše síla je ve tvorbě vlastního jedinečného obsahu. Náš vznikající integrovaný newsroom bude vyrábět nejen textové články, ale i video obsah. S ním chceme pracovat a naším cílem je vytvořit kreativní týmy, které obohatí svými nápady český mediální trh s důrazem na online digitální tvorbu," vysvětluje Radek Pešout.

SCD TV využije k šíření obsahu přehrávače YouTube. Video obsah bude šířen napříč jednotlivými weby mediální skupiny a k dispozici bude i na jednom rozcestníku, tzv. videohub, kterým bude platforma MediaShow TV.

Video bude možné sledovat na zařízeních typu stolní počítač, notebook, tablet, mobilní telefon.

"Je to nejrychlejší a nejsnadnější cesta, jak dostat videoobsah k divákovi-čtenáři. V tom je budoucnost, neboť mladá generace i střední generace mění své návyky sledování televize a přijímání informací a zábavy," dodává Radek Pešout.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře