Roudnická nemocnice po odchodu opatrovníka odstartuje investice do svého rozvoje

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Institut opatrovníka rozhodnutím soudu v Podřipské nemocnici končí ve druhé polovině prosince 2018. Pro vedení roudnické nemocnice je to impuls k zahájení odkládaných naplánovaných investic.

Reklama

Ještě před červnovým ustanovením opatrovníka do vedení nemocnice v Roudnici nad Labem a ustanovení de facto nucené správy, soukromá nemocnice pod vedením Tomáše Krajníka investovala do vybavení zdravotnického zařízení.

To ve městě pod Řípem zajišťuje čtyři základní primariáty - akutní péči chirurgie, interny, porodnice a gynekologického oddělení a dětského oddělení.

Podle mluvčí nemocnice Markéty Smutné k významným investičním akcím roku 2018 patří pořízení sanitního vozu za 1 milión Kč, pořízení ultrazvuku na kardiologii za 665 tisíc Kč, nákup vybavení z dotace Ústeckého kraje za 3 milióny Kč - centrální monitory JIP, UZ přístroj, EKG, polohovací lůžka, lékové a převazové vozíky.

Proběhla i oprava oddělení chirurgie za zruba 2 milióny Kč.

To ale podle Smutné není všechno.

Naopak po skončení opatrovníka v nemocnici podle ředitele Tomáše Krajníka vzniká prostor pro další a nové investice.

Nemocnice se dočká druhé, závěrečné fáze výměny oken na severní straně polikliniky, stavby nových dvou výtahů a oddělení rehabilitace dostane nové vybavení vodoléčby.

Samostatnou kapitolou je dostavba devíti nových lůžek na oddělení následné a rehabilitační péče.

Podle posledních ukazatelů dosáhne nemocnice v roce 2018 na rekordní zisk ve výši 17 milionů korun.

"Pro příští rok plán investic počítá s částkou X miliónu korun. Zásadní investicí je díky soudním jednáním opožděná přístavba chirurgie. Zde vznikne nové zázemí pro sestry a lékaře a také konzultační místnost pro rodiny pacientů. Odhadovaná výše investice je 3,5 až 4 mil. Kč a také zcela nový, ambiciózní projekt akutní chirurgie na střeše rehabilitace s výtahem přímo ze sálu," řekl ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

V plánu je také komplexní úprava venkovních prostor před nemocnicí. Vypracovaný je projekt a vizualizace.

"Chceme, aby nemocnice představovala pro pacienty místo, kam budou rádi chodit a to nejen když budou nemocní," vysvětlil ředitel Krajník.

SOUVISEJÍCÍ:  V roudnické nemocnici má skončit angažmá opatrovníka. Čekáme další obvinění a podpásovky, říká Tomáš Krajník

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře