Roudnice, Litvínov, Kadaň či Varnsdorf mají koalice. Kamenici povede nejmladší starosta, v Jirkově povládne ODS s KSČM

Radnice ve Varnsdorfu. Foto: archiv MojeŠluknovsko.cz
Radnice ve Varnsdorfu. Foto: archiv MojeŠluknovsko.cz

SEVERNÍ ČECHY - Kadaň už v pátem volebním období zřejmě povede Jiří Kulhánek. ODS ve městě získala 52%. V České Kamenici zase budou zřejmě mít nejmladšího starostu Jana Papajanovského (23 let).

Reklama

Povolební vyjednávání je ukončeno v dalších městech na severu Čech.

Litvínov povede koalice hnutí ANO, KSČM, SNK-ED a Sdružení Litvínováci. Starostkou města by nadále měla být Kamila Bláhová z ANO.

Změny na starostovském postu zřejmě nebudou ani ve Vejprtech či Klášterci nad Ohří. Zatímco v krušnohorském městě nadále povládne Jitka Gavdunová (ODS), ve městě na Ohři Štěfan Drozd (Strana soukromníků ČR).

Změna se nekoná ani ve Varnsdorfu.

ANO vyhrálo ve Varnsdorfu komunální volby se 40% ziskem, který přetavilo v 11 mandátů. Do koalice si vybralo hnutí NᚠVarnsdorf a Volba pro město Varnsdorf. Starostou by měl být zvolen Stanislav Horáček.

Jirkov se rovněž v povolebním vyjednávání dostal do fáze domluvené koalice. Město ovládne ANO v koalici s ODS, Novým severem a KSČM.

Koalice je dojednána i v Roudnici nad Labem.

Společně pro Roudnici chce pokračovat ve spolupráci s ANO a KSČM. Koalice bude na stejném půdorysu jako v předchozím volebním období, avšak bez účasti SNK-ED, kteří se letošních voleb nezúčastnili. Nově by starostou měl být zvolen František Padělek, ze dvou místostarostů bude jeden. V opozici zůstane druhá Akce R.

Dohadování o koalici pokračuje v Rumburku.

Naopak v České Kamenici mají jasno. Město získá unikát - nejmladšího starostu. Stát by se jím měl Jan Papajanovský, kterému je 23 let.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře